Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kell-e biztosítás robira,...

Kell-e biztosítás robira, közúton való közlekedéshez?

Figyelt kérdés

Van egy házi készítésű rotációs kapám amin van egy simson star motor, tehát mégcsak nem is gyári, hogy papír legyen hozzá, na most annyit tudok, hogy jogosítvány kell hozzá, de egy fickóval beszéltem a múltkorába (az ő robija pedig gyári), aki azt mondta, nekem, hogy őt amikor megállította a rendőr, azt mondta neki, hogy kellene biztosítás is a gépre!

Igaz ez, de hát még ha gyári meg is értem, hogy valami papírt adnak hozzá, de a házi készítésű robira hogy kössek biztosítást?


2013. máj. 29. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Vedd meg valakitől!

:D


Biztosítás pedig kell(ene) rá közúton való közlekedéshez. Bár van egy érzésem, hogy a házi készítésűvel nem nagyon szabadna közúton közlekedni. (Sajnos más időket élünk.)

2013. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztosítás mindenre kell, ami közúton halad és gépi meghajtású!


Attól, hogy nem gyári nincs baj! A "robi" igazi neve a kerti traktor. Erre ugye van külön kategória is a vezetői engedélyben.


A kerti traktor lényege, hogy egytengelyes vonórészből és egytengelyes vontatmányból álljon.


A robogókhoz - 50 ccm alattiakra - sem kell gyári "papír" Elég egy adásvételi és máris lehet biztosítást kötni!


Így van ez a "robival" is. A tulajdonjogot kell tudnod igazolni egy adásvételivel és megkötheted a biztosítást. A biztosítást a jogsit és az adásvételit kell magadnál tartanod ha használod.


Tehát a házi készítésűre is tudsz biztosítást kötni, de kérdés, hogy van e motorszáma. Ha nincs akkor van a baj.


A "robik" nem forgalmi engedély kötelesek, tehát nincs szigorú műszaki követelménye. Persze meg van határozva törvényben, hogy hogyan kell kinézni, teljesítmény fék stb. Éppen ezért egy 400 ccm-es motort nem tehetsz bele!!!!!!!

2013. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, de a simson motornak az alján van egy számsor, az esetleg jó lenne a biztosítás megkötéséhez?

De akkor az ilyen kis motoros rokkantkocsikra nem kell jogosítvány, arra a háromkerekűre?

Ilyenre gondolok:

[link]

2013. máj. 29. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
A rokimobilban 300W-nál kisebb teljesítményű motor van, és nem kell rá jogosítvány, mint ahogy a villanybringára se kell. De a fűnyíró traktorra már kell jogsi és biztosítás...
2013. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor, majd megkérdezem a simson biztosítómat, hogy a robira is meg tudnám e kötni! Köszönöm a felvilágosítást, mennek a kezek!
2013. máj. 30. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a Simsonon blokkon elöl van a motorszám, nem alul.
2013. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom miért, de az aljára emlékeztem, amúgy magán a blokkon ott van a kuplung háta mögött legalább is az enyémen! Mind1, mert a kis tábla a lényeg a vázon elől! :)
2013. máj. 30. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is egy ilyen géppel száguldozom, az enyém gyári. Adásvételim nincs.

Mennyi lenne rá a biztosítás és mennyi a bírság ha elkapnak?

2021. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!