Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gazdasági totálkár esetén mi...

Gazdasági totálkár esetén mi a teendő ha kevés a kifizetett összeg?

Figyelt kérdés
Pénteken felmérték az autót, azt mondták szerdán felkerül a roncs licitre és pénteken (2013.06.07) zárul le. Ehhez képest nekem a biztosító 05-én kiutalványozta (nem kiutalta) a különbözetet, amit ugye nem tudhatott még mert nem járt le a licit. Arról nem beszélve hogy mindkét összeg nevetségesen alacsony, 40%-al kevesebb mint az autó tényleges piaci értéke. A pénz a mai napig nem érkezett meg mert utalványozták (nem is hallottam mondjuk ilyenről), de mondtam az ügyintézőnek hogy nem fogadom el egyiket sem. Persze a pénzt kiutalják gondolom amit megállapítottak különbözetnek, a roncsot meg eladom 2x annyiért bárhol, de azt mondták bejelentik a kárügyi központnak vagy minek. Ilyenkor mi vár még rám? Megkaphatom a tényleges piaci érték és a roncsérték különbözetét? Gyanítom hogy megbundázták az árverést lévén hogy a biztosító már 2 nappal a licit lezárta előtt tudta a különbözetet, arról nem beszélve hogy 15 éves autó révén nincs benne az Eurotax katalógusban, de a hirdetések közt se találni ennyiért ilyet. Összesen nem egész 300e. Ft-ot ítéltek meg roncsárral és különbözettel együtt, holott 450e. Ft. a gpk. piaci értéke
2013. jún. 8. 01:19
 1/1 anonim válasza:

Keress egy egy jó biztosítási ügyekkel foglalkozó ügyvédet.

Priviben esetleg szívesen adok címet pesten.

2013. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!