Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A jogosítvány igénylése után...

A jogosítvány igénylése után elvileg kapok egy papír és amíg meg nem jön a jogsi addig azzal lehet vezetni vagy meg kell várni, amíg megjön?

Figyelt kérdés
Most fejeztem meg a jogosítványhoz szükséges vizsgákat sikeresen. Bemegyek a papírokért a Nemzeti Közlekedési házba és utána beviszem az önkormányzathoz.

2013. jún. 12. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

igen még mindig meg kell várni a plasztik kártyát

amit okmányirodában kapsz papír az csak egy kérelem nem helyettesíti a jogosítványt mivel még nem vagy benne a rendszerben pl megállít a rendőr lekéri az adatokat neki az fog megjelenni ,hogy neked nincs jogosítványod

papírt mindenki tud nyomtatni ,pecsétet meg nem lehetetlen beszerezni

2013. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért heti két ilyen kérdés összejön. Én úgy emlékszem rá volt írva a papírra, hogy vezetni nem lehet vele. El sem olvassátok mit írtok alá?
2013. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. jún. 12. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van az nem helyettesíti a jogosítványt. A személyit sem helyettesíti az csak ha esetleg nem lenne akkor igazoltatásnál használhatod, de hivatalos ügyintézéshez sem. A jogsinál sem lehet ez így, mert nem vezethetsz azzal.

Ha már a második vagy sokadik jogsid lenne az az adott kategóriából akkor már használhatod azt a papírt de a régi lejárt jogsid is megmarad csak kilyukasztva. Ha esetleg elvesztésről van szó és azért kértél új jogsit akkor használható az a papír ideiglenes jogsinak de csak akkor ha már volt korábban jogsiid abból a kategóriából. De tudtommal arra adnak egy ideiglenes kiskártyát ahogy a személyinél is de ezt így nem tudom pontosan.

De az első jogsinál NEM használhatod vezetésre. Azt az 1-2 hetet kibírod mire megérkezik, és gondolom nem munkavállaláshoz kell a jogsid meg annyira még nem is tudsz vezetni hogy elsiettesd a dolgod, meg nem is éri meg, mert ha lekapcsolnak akkor buktad az egészet és kezdheted elölről. Elhiszem hogy szeretnél már vezetni meg gyakorolnál, de ráér akkor amikor megvan a jogsid, mert a rendőrök abba is belekötnek akinek már több hónapja megvan de még nincs meg a 2 éves jogsija.

2013. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért kérdeztem ,mert még nincs a kezemben semmilyen papír és senki nem tudott egyértelmű választ adni.Ezért gondoltam ,hogy itt kérek segítséget ,és még egyszer köszönöm!
2013. jún. 12. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogsi cserénél adnak egy A4-es papírt. Azzal vezethetsz belföldön. De új jogsinál csak a plasztik kártyával majd ha megjön.
2013. jún. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!