Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mitől függ hogy kell e eredeti...

Mitől függ hogy kell e eredetiség vizsga vagy nem?

Figyelt kérdés
amikor az autómat vettem nem kellett de most egy motort akarok és azzal hitegetnek hogy ennél még eredetiség vizsgát is kell csináljak ami persze nem olcsó.

2013. jún. 22. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Az átírás feltétele, az eredetvizsga. Szgk-ra emlékeim szerint 18500ft.
2013. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Az eredetiség vizsgálatot elméletileg az eladónak kell megcsináltatnia annak bizonyítására hogy a gépjármű nem illegális. Azaz nem lopott épített buherált. A gyakorlatban ez nem így szokott történni s ezzel értelmét is veszítette.
2013. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Újonnan forgalomba helyezett járműveknél nem kell külön eredetiség vizsgálat, öröklés esetén se kell, az unióból behozott gépjárműre se kell (ezt pl. nem is értem, nyugatról nem jöhet átütött számú autó?)
2013. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"az unióból behozott gépjárműre se kell (ezt pl. nem is értem, nyugatról nem jöhet átütött számú autó?)"


A honosítás során a vasat elkell vinni az NKH-hoz egy műszaki vizsgára. Ennek során azt is vizsgálják, hogy a kocsi tiszta-e!

Ezért nem kell külön eredetiség vizsga!

2013. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült úgy autót venned, hogy nem volt eredetiség vizsga? Akkor hogy van a neveden a törzskönyv????
2013. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A törzskönyvnek végképp semmi köze az eredetiség vizsgálathoz!
2013. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet akkor vette az autót, amikor még nem volt eredetvizsgás rendszer... az sem most volt :D


Motorra is kell eredetiségvizsga , legalább is 50 köbcenti felett.

2013. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kereskedőtől vettem meg érdeklődtem ő már meg csinálta még mi előtt meg vettem :)
2013. júl. 1. 22:58
 9/9 A kérdező kommentje:
de most 125cm3 motort akarok és ezért furcsáltam most volt forgalmin az előző tulajnál de attól függetlenűl gondolom nekem is le kell eredetiség vizsgázni
2013. júl. 1. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!