Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladás utáni papírmunka (? )

Autó eladás utáni papírmunka (? )

Figyelt kérdés

Amikor eladom az autómat akkor ugye be kell vinnem az adásvételi szerződést az okmányirodába, hogy eladtam az autót.

A kérdésem az lenne, hogy ezt a dolgot meg lehet-e oldani elektronikus úton is?

Bescannerlem a gépre és elküldöm emailba.

Nincs sok kedvem elmenni az okmányirodába. Sorszámhúzás, várakozás.....



2013. jún. 22. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint nem lehet elektronikusan elintézni.Szükséged lesz a személyidre és a lakcímkártyádra is.
2013. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
+ a biztosítóhoz is be kell menni
2013. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Majd jól le leszek pontozva, de az év elején volt egy-két autó cserém. Egyiknél se vittem be sehová az adásvételit! Pontosabban az egyiknél bevittem, de már csak akkor amikor a helyette vett autót mentem átiratni (cirka egy hónappal később). Az ügyintéző hölgy ránézett, megvonta a vállát - hogy őt ez nem különösebben érdekli - de megnézte a nyilvántartást és közölte, hogy a vevő már át is íratta...

Amikor a másik kocsit intéztem már be se vittem az adásvételit. Ettől függetlenül a biztosító szó nélkül küldte a visszajáró biztosítási díjat, és az önkormányzattól is megkaptam az értesítést.

Egész jól működik a nyilvántartás, és a biztosító meg az önkormányzat is hozzáfér, úgyhogy ne járkálj feleslegesen!

2013. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én sem akartam menni sehova, de meg lett kérdezve az önkormányzatnál és azt mondták, hogy nekik és a okmányirodának be kell mutatni az adásvételit.

Egyedül a biztosítóban nem voltam biztos, hogy hogyan kell lemondani.

Még nem adtam el autót, ez az első.

Majd ha túl leszek rajta akkor okosabb leszek.

2013. jún. 22. 23:18
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 3-as!

Szerencséd volt, mert átíratták. Mert ha nem tették volna meg, és elkövetnek valamit az autóval, akkor téged vett volna elő a hatóság (kollektív felelősség ugyebár), és akkor magyarázkodhattál volna!!!!


És igen, személyesen tudod csak intézni!

2013. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Teljes mértékben igazad van 5-ös.Miért??

Azért mert én 2-évvel ez előtt eladtam az autómat,és én is így gondoltam hogy minek leadni az adásvételi szerződést.

idén meg küldtek egy fizetés letiltást! Gyorshajtás.30.000-ft.és be is kellett fizetnem.elvileg most már megszüntették ellenem az eljárást.de nagyon sok utána járással járt ez a tortúra.

ja és majd el felejtettem hogy az autó mind a mai napig a nevemen van!!! most intézem h lekerüljön!

szal nem ajánlom hogy el mulaszd.

De a te döntésed!

2013. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5. nevem is van! A többivel meg tisztában vagyok!

:D

2013. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6:


"Azért mert én 2-évvel ez előtt eladtam az autómat,és én is így gondoltam hogy minek leadni az adásvételi szerződést."


Azért legkésőbb a következő adóévben észre kellett volna venned, hogy nem iratta át a vevő, amikor küldték a súlyadó határozatot! De még az előtt nem volt gyanús, hogy nem utal vissza a biztosító semmit?


Persze nekem jó vevőim voltak: a nemzet rejtett erőtartalékaival nem üzletelek, kereskedők meg nem szaroznak.

:D

2013. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Harkonnen!

Érdekes módon a vevő megoldotta a súlyadót,hogy hogyan azt nem tudom.De nekem nem küldtek semmilyen papírt,értesítést.

A biztosítónak meg én kellett fizessek,pont úgy jött ki a lépés.Szal nagyon rafinált volt a vevő.

én ezért ajánlom hogy mindig adjuk le az adásvételi szerződést!

2013. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!