Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gyáli okmányiroda 4 hét mire...

Gyáli okmányiroda 4 hét mire elkészít egy jogsit?

Figyelt kérdés

Hali!


Június 6-án mentem leadni a vizsga lapomat. Erre kiderül majd csak legkorábban '1hónap' múlva mehetek érte. Ma reggel már igyekeztem gondoltam hátha mégis csak korábban (már amúgy késve) de megérkezik.

Nektek is ennyi idő egy jogsi? Vagy csak engem szivatnak, főleg ez az új gyáli....



2013. jún. 24. 09:03
1 2
 1/14 Dörmögő ***** válasza:
Csongrádon is azt mondják hogy 1 hónapon belül. Én 2 hétre megkaptam.
2013. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hmm az jó. 5 éve Szombathelyen ugyan ez volt volt vagy 5 hét mire megkaptam végre. Majd egyszer elhagytam akkor már a gyáliba igényeltem újat. Akkor is volt vagy 4 hét. Most megint csináltattam egy újat megint 4 hét.... Ez a minimum. Mit tudnak rajta ennyit ülni?
2013. jún. 24. 09:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt azért pontosítsuk, hogy nem az okmányiroda készíti a jogsit. Ez központosítva működik, bármelyik okmányirodába is mennél, ugyanannyi idő alatt gyártódna le.
2013. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30 napig nincs okod reklamálni!
2013. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Remek. Kösz a válaszokat.

További kategóriát, ha majd le rakok úgy hallottam valami Visegrádi okmányiroda piszok gyorsan megcsinálja a jogsikat. Szerintetek?

2013. jún. 24. 10:11
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem én miért húzok mindig ilyen szar időpontokat hogy sose kapom meg 1-2 hét alatt mint mások. Úgy utálok várni.


Jogsi 3 hónap alatt? A nagy szart, ez a 3 hónap kamu az egész! Minimum 4.5 hónap (pedig hiába minden elsőre ment)

Én beleszámolom most azt is hogy sallang 4-5-6 napok simán eltelltek pl vizsga igazoló lapra kellett várjak meg ilyenek.

2013. jún. 24. 10:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Az azért megfigyelhető az itt feltett kérdésekből, hogy nyáron van általában szívás, valószínű a szabadságolások és a nyári szünet is rátesz egy lapáttal - több vizsgázó.


Mint mondtam, nem az okmányiroda készíti el. Ők lefotóznak kitöltik az adataidat és bekerül a BM nyilvántartó rendszerébe valós időben függetlenül attól, hogy Pécsett, Egerben, Győrben, vagy Szegeden mész el okmányirodába.


A kézhezvételen talán csak annyit tudsz gyorsítani, ha a központi okmányirodába kéred, és személyesen veszed át.


Nekem 5 éve márciusban postán küldték ki, egy vidéki kisvárosban voltam az okmányirodában. Pénteken mentem, köv. csütörtökön már nálam volt. Nem az irodán múlik, hangsúlyozom mégegyszer.

2013. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nemsemmi. Pedig még a postán is keresztül ment. Hihetetlen!
2013. jún. 24. 10:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Ahogyan írták, egy központi helyen készül az összes. A Visegrádi utcában azért gyors, mert ők vannak logikailag a legközelebb a gyártóhoz. Az összes többi kérés is ide fut be. Nincs minden irodából szállítás naponta. Nem tudom, csak gondolom, Gyálról is hetente küldik el a rendeléseket. (Hogy papír alapú irat mozog, vagy elektronikus, nem tudom. A közhivatalok még mindig nagy papírfogyasztók.)
2013. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az érkeztetés elektronikus és valósidejű. Inkább a kiszállításnál adódhatnak eltolódások, véleményem szerint egy logisztikai depóban várják be az adott régiót, és csak bizonyos napokpon szállítanak ki. (Itt már nyilván nem lehet valós időben)
2013. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!