Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nekitolattam egy kocsinak,...

Nekitolattam egy kocsinak, kb. mennyit kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
Nekitolattam egy kocsinak, nem lett hála isten komolyabb baja, a tulaj arra panaszkodott, hogy lötyög a rendszámtábla. Akkor mit rongáltam tulajdonképpen? És ez mennyibe fog nekem kerülni? Azt mondta felhív, hogy fizessem ki a kárt. De ez hogy fog menni? A biztosítóm bele kell kevernem? Nem volt még ilyenben részem..Előre is köszi!

2013. jún. 29. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A legközöelebb ilyen esetben írásban rögzíteni kell, hogy MI lett a kocsival, mert enélkül akármilyen javítást elvégeztethet rajta, és nem tudod bebizonyítani, hogy nem te tetted.


2. Két lehetöség van, vagy megegyeztek, hogy kifizeted az okozott kárt, te kapsz a tulajdonostól számlát a javításokról - ebben az esetben a biztosítónak nem kell semmit mondani, vagy hivatalosan intézitek, ilyen esetben a számlát a biztosítónak kell beküldenie a károsultnak és az fizeti ki. Természetesen ilyenkor utána emelkedik a biztosításod összege.

2013. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos ha csak annyi a baja, egymás közt rendezitek, a diztosítókat hagyd a fenébe. Ennyivel amùgysem törődnének, meg neked sem érné meg. Mit rontottál el? Esetleg a rendszámtáblatartót, s annak a felfogatását. A tartó kb 1000 ft. A felfogatása kb 2 csavar. A tulaj meghùzza,vagy cseréli. Ez kb semmi.
2013. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha a kár 10.000 Ft feletti, akkor már érdemes a biztosítót belevenni.

bár ha irgalmatlanul magas összeget követelne a károsult, és Te tényleg nem írtál alá semmit, akkor én már csak azért is megszivatnám... :-)

2013. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. júl. 2. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!