Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás felmondása...

Kötelező biztosítás felmondása? (segédmotor)

Figyelt kérdés

AZ lenne a kérdésem,hogy meg szeretném szüntetni a segéd-motorkerékpáromra a kötelezőbiztosítást,mivel nem használom azt és van egy másik inkább arra kötnék mivel azt használom.Hogyan kell lemondani?

Azt írják írásban de mit írjak bele?

Egyébként Union biztosító.


Köszönöm a válaszokat!


2013. júl. 7. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Felmondani csak évfordulóra lehet, kivéve, ha eladod. Attól, hogy te nem használod nem lehet akármikor megszüntetni.
2013. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fizeted tovább és megszüntetik nemfizetés miatt... még csak megmoccannod se kell. :D Legegyszerűbb.
2013. júl. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Apropó ...

Ha van rajta akkor azt te már befizetted,.. kismotornál egy évre úgytudom.. Nem fizeted be a következőt felmondják ők egyből ,nyugi..

2013. júl. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem fizeted tovább és megszüntetik nemfizetés miatt... még csak megmoccannod se kell. :D Legegyszerűbb."


Igen a legegyszerűbb. Csak amikor majd esetleg használni akarja és díjnemfizetés miatt megszűnt neki, akkor köteles lesz ugyanott újrakötni, ahol megszűnt. És ha ne adj isten talál egy olcsóbbat, nem fog tudni oda menni, mert kötve lesz a régihez.

2013. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Évfordulóra szeretnem felmondani augusztus 18-ig szol és ugye 30nappal elötte kell.Pénteken feladom a papírt.
2013. júl. 10. 10:07
 6/6 anonim válasza:
100%

Szerintem nem teljesen így van...

Én pl. most kaptam (Uniontól) egy fizetési felszólítást!

Kiadták egy behajtó cégnek (creditexpress).

A moci már rég nincs használatban, le sem mondtam a biztosítását!

Íme a pontos szöveg: "a határidő lejártát követően Megbízónk a 2009. évi L. törvény 1.§ és a 3.§ (1) bekezdése, valamint a 8.§ alapján fizetési meghagyásos eljárást kezdeményezhet, amelynek költségeit - beleértve az esetleges polgári peres és végrehajtási eljárás költségeit, mely ingó és ingatlan vagyonát is érintheti - szintén Önt fogják terhelni."

2015. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!