Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntethetnek ezért?

Kné Adri kérdése:

Megbüntethetnek ezért?

Figyelt kérdés
Van egy köcsög rosszakarónk, aki azzal fenyeget, hogy felnyom az apehnél, meg ahol csak tud, egy 5000 ft-os alkatrész miatt. Magam bontottam el az autót, úgy, hogy egy létező külföldi "vette meg". Csak adásvételim van, de az alkatrészek nálam vannak. Tudja a címem, tehát meg tudnak találni. Milyen bajom lehet ebből?
2013. júl. 29. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kocsi az udvarodban áll és nem látható akkor ne aggódj. Magánterületre még rendőr sem mehet be bírósági végzés nélkül, kivéve ha bűncselekmény következtében kell bemennie, pl ha látja hogy az üldözött személy beugrik a kerítésen.
2013. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha bűncselekménynek minősítik akkor bemehet a rendőr, nem kell hozzá semmi sem. Halaszthatatlan nyomozási cselekményként bemehet házkutatni. Egyébként sem bírósági"papír" kell hozzá, csak határozat a házkutatáshoz. 5 perc alatt írják meg és ők is írják alá, nem nagy valami beszerezni.
2013. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az autó a méh-ben van, az 50%-a már elkelt. Mondhatom azt, hogy a meglévő alkatrészek egy előző donor autó alkatrészei, és a szóban forgó autót már eladtam?
2013. júl. 29. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért ne mondhatnád? A lényeg, hogy alvázszám, motorszám ne legyen sehol. Ezek után bármilyen alkatrészt tárolhatsz a saját otthonodban.

Mondd meg, hogy nyugodtan jelentsen fel (egyáltalán milyen alapon)

viszont te pedig bepereled jóhír megsértéséért.

Egyébként ha kijönnének a rendőrök, max körülnéznének, aztán többet nem is látnád őket.

2013. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ment az üzi neki.....
2013. júl. 29. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
most azért akar felnyomni, mert vannak nálad autó alkatrészek ? szánalmas egy ember , hát én megmondanám ,hogy hajrá előtte ilyen kocsim volt és ahhoz vettem alkatrészeket csak a kocsi el lett adva ,de az alkatrészek meg nem lettek beépítve
2013. júl. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!