Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Adásvételi szerződés megkötése...

Enduro-Sokk kérdése:

Adásvételi szerződés megkötése után mennyi a türelmi idő, a biztosítás megkötéséig segédmotornál?

Figyelt kérdés
Vettem egy Motort de még nicns rajta biztosítás,de akarom használni, hallottam valami olyasmit hogy utána is ráérek fizetni valami napi 300 ft körüli összeget. ez hogy van?????
2013. szept. 3. 17:52
 1/6 Dörmögő ***** válasza:
100%
Biztosításnál nincsen türelmi idő. A vásárlás után akár online is megköthető, és a vásárlás helyéről elvileg már a saját biztosításoddal motorozol hazáig.
2013. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de én most szeretnék vele menni valakitől hallottam hogy van egy olyan jogszabály hogy valami 21 napig napi 300 ft t kell fizetni amennyi napig nincsen biztosításod .. de hogyha most neten megkötöm akkor nemtudom egyből használni ma még nem? :(
2013. szept. 3. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ha neten megkötöd akkor eleve nem is kell most fizetned, hanem majd küldenek csekket, és a megkötés pillanatától szerintem már vezethetsz. Nem csináltam még ilyet, de szerintem kapsz egy bizonylatot amit lehet hogy ha kinyomtatsz akkor a rendőr elfogadja. De lehet hogy az sem kell mert olvastam mostanában hogy nem kell a biztosítási papírnak nálad lennie mert a rendőr anélkül is lekérdezi valami központon keresztül.
2013. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
az adásvételi megirása után 15 napod áll rendelkezésre a biztsitás rendezésére különmben megbüntetnek .
2013. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adás-vétel után 15 nap az átírásra van nem? Igaz ehhez meg kell érvényes biztosítás.


Ahogy írták, közd meg online, nyomtasd ki a papírt és onnantól lesz érvényes biztosításod. Amíg nincs biztosításod ne nagyon motorozz vele, mert ha okozol valami galibát, akkor csúnyán fa*zra húznak. Kapsz egy jó kis büntit, plusz zsebből kell kicsengetned az esetlegesen okozott kárt.

2013. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De lehet hogy az sem kell mert olvastam mostanában hogy nem kell a biztosítási papírnak nálad lennie mert a rendőr anélkül is lekérdezi valami központon keresztül."


A kötvénynek ott kell lennie a helyszínen, csak a csekket nem kell vinni!


"hallottam valami olyasmit hogy utána is ráérek fizetni valami napi 300 ft körüli összeget. ez hogy van?"


Ez a legrosszabb, amikor a kocsmában fél füllel hallassz valamit!

:(


Az a napi 300 Ft körüli összeg az ún. fedezetlenségi díj, amit a biztosítás nélküli napokra kell fizetni bizonyos esetekben. A lényeg, hogy segédmotoros kerékpároknál NINCS fedezetlenségi díj!


Neked pedig kötelességed rögtön a vásárlás után megkötni a biztosítást, anélkül nem szabad közlekedned! Persze az is benne van, amit fentebb írt a válaszoló, hogy ha kárt okozol, akkor a gatyát is leperelik rólad és még az unokád is fizetni fog! :D


Na ess neki a kitöltésnek:

[link]

2013. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!