Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tudnátok segíteni hogy az...

Tudnátok segíteni hogy az adásvételi kitöltés után mi a biztosításkötés menete?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy autót, és nem tudom hogy pontosan mi az új biztosítás folyamata. Mit kell csatolnom a szerződéskötéshez? Nemrég adtam el az autómat, az előző biztosítótól kell valami dokumentum?

2013. ápr. 9. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy akarod megkötni? Interneten vagy személyesen?


A személyi okmányaid és a kocsi papírjai legyenek nálad, más nem kell. Ha úgy gondolod, hogy nem igazodsz el a netes szerződéskötésben, akkor csak nézd ki, melyik biztosító lenne neked a legjobb, és menj be valamelyik fiókjukba, nehogy rosszul adjál meg valami adatot, és később kellemetlenséged legyen belőle. Ha megadod a korábbi biztosításod adatait, akkor elvileg látniuk kell, milyen kategóriában vagy. Ha valamiért mégse, akkor max. visszaküldenek az előzőhöz egy kártörténeti igazolásért, és utólag javítják a besorolásodat.

2013. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neten akarom megkötni, akkor talán elég a személyi, előző tulaj forgalmija, és az adásvételi szerződés másolata?

Próbálom minél hamarabb intézni. Nem jó adásvételit kötöttünk, így vissza kellett küldeni a jót az eladónak hogy aláírva visszaküldje. Már régen vásároltam autót, sok változás történt. Ha kicsit átírom az adásvételi dátumot későbbre a biztosítás miatt akkor átíráskor lehet belőle gondom? Nagyon köszi a segítséget!!!!!

2013. ápr. 9. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha "kicsit át kell írnod a vásárlás dátumát", akkor máris elkéstél vele! Az eladónak fel kell mondania a meglévő biztosítást és nem gondolom, hogy ő is átírná kicsit a dátumot. Én biztosan nem tenném, mert ez szerintem okirat hamisítás és pár száz forint megspórolásáért nem éri meg.

A biztosítónak a világon semmit nem kell csatolnod, küldened. A kötéshez a saját és az autó adatai kellenek (személyes papírok, forgalmi).

2013. ápr. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rossz az adásvételi, akkor az eladó se tudta bejelenteni az eladást. Ilyenkor megbeszélheted vele, hogy az új szerződést másik dátummal csináljátok, ha megbízik benned annyira, hogy az alatt a pár nap alatt nem csináltál semmi hülyeséget, amiért őt fogják megbüntetni. De ha nem tudod vele megbeszélni, akkor ne írj önkényesen más dátumot a Te példányodra.
2013. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az átdátumozást 3 napra értettem, de inkább nem csinálom, megfizetem a tanulópénzt. Ez van ha vásárlás előtt nem tájékozódik az ember. Köszi mégegyszer!!
2013. ápr. 11. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!