Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kaptam édesapámtól egy autót...

Kaptam édesapámtól egy autót ami előzőleg az övé volt. Kell eredetiség vizsga?

Figyelt kérdés
Ezt az autót újonnan vette nagyapám.Ő sajnos eltávozott így megörökölte édesapám.Most pedig édesapám nekem ajándékozta.Ebben az esetben is kell eredetiség vizsga?Milyen egyéb papírok kellenek az átiratáshoz?

#eredetiségvizsgálat #okmanyiroda #egyenes ági leszármazott #szeretem magam
2013. szept. 3. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
minden adás-vételnél kell az eredetiség vizsga!!!!
2013. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eredetiség vizsgálatra szükség lesz.


Egy javaslat: ne ajándékozási szerződést írjatok, hanem adásvételit, mert ajándékozásnál dupla szerzési illetéket kell fizetni!


A legjobb dolog az lenne, hogy ha te lennél az üzembentartója az autónak, akkor nem kell eredetiség vizsgálat, persze az átírást így is ki kell fizetni, és utána minden költség (biztosítás, adó) téged terhel, mintha te lennél a tulajdonos. Édesapád is megkapja a bonus-malus igazolást a biztosítótól, ha venni akar másik autót...

2013. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű: A lényeg, hogy ne adásvételit írjatok, hanem üzembentartói szerződést, akkor megúszod a eredetiség vizsgálatot, de minden szinte olyan, mintha te lennél a tulajdonos! Családtagok között ez nem okozhat gondot, nem úgy, mint amikor idegenek veszik meg üzembentartóival az autót.
2013. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm.
2013. szept. 4. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:
milyen autó?
2013. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Honda civic.Már megcsináltam a papírozást.Tényleg kellet eredetiség vizsga.Bosszantó de hát ez van.
2013. szept. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!