Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetek, amíg nem jön meg...

Vezethetek, amíg nem jön meg a plasztikkártya-jogosítvány?

Figyelt kérdés

Letettem a forgalmi vizsgát, holnap megyek az okmányirodába.

Ott igényelhetek valamiféle papírt, hogy vezethessek, amíg a kártya nem érkezik meg?

Van olyan ismerősöm, akinek azt mondták, hogy vezethet azzal a papírral, amit ott adtak az okmányirodában, de a másiknak pont az ellenkezőjét mondták, hogy nem.


Nekem úgy lenne logikus, hogy valamiféle igazolólappal ugyan, de vezethessünk ilyenkor is, hiszen levizsgáztunk, innentől kezdve nem fogok többet tudni attól, hogy várok egy hónapot a kártyára, az már a tudáson nem változtat.


Lehet vezetni okmányirodás papírral, vagy sem? Ki hogy tudja?


2013. szept. 16. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Rá lesz írva a papírra. Magyarul és érthetően. Olvasd majd el!
2013. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
69%

Én mikor lecseréltettem a jogsimat nyáron, akkor adtak egy papírt, amivel vezethetek addig is, amíg elkészül a kártya.

Konkrét dátum volt rajta. Ha netán a kártya nem készül el addig, akkor sajnos a papírt újra kell iratni, de időben meglett.

2013. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

A te esetedben nem vezethetsz. Meg kell várnod a plasztikkártyát. Ezt az okmányirodában is elmondják, hogy az ott kapott papír nem jogosít fel vezetésre. Ez csak az első jogsi kézhezvételénél van így.

Különben meg a kártyát 2 héten belül megküldik postán. addig igazán ki lehet bírni

2013. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Nem vezethetsz. Ki kell várnod amíg megjön a plasztikkártya. Ennek az egyszerű oka az hogyha lehetne vele vezetni akkor boldog-boldogtalan ilyen papírral vezetne, és a rendőr meg nem tudna mit kezdeni az olyanokkal akik hamisítanának ilyen papírt. Viszont ha a plasztikkártyád elkészül akkor egyúttal belekerülsz a központi nyilvántartásba is, ahonnan a rend buzgó őre utánad tud érdeklődni szükség esetén.
2013. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Toborc ***** válasza:
100%

első jogsidnál nem vezethetsz ezzel a papirral !

Nekem viszont olyan volt h megcsináltam az M et majd utána a B-t. És amikor a B-s vizsgáimat letudtam mentem az okmányirodába. Kaptam egy ilyen papirt, amivel vezethettem de csak M kat. alá tartozó járműveket. Szóval azzal a papirral csak oylan járművet lehet vezetni amit a régi jogsiddal lehetett mert az már nyilvántartásba van véve. de ha neked ez az első jogsi akkor vársz 2-3 hetet.

2013. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm:)

De akkor már csak egy kérdés maradt. Annak a bizonyos évfolyamtársnak, akinek szintén első jogsija volt, miért mondták az okmányirodában, hogy vezethet azzal a papírral? Mondjuk tény, hogy rendőrökkel nem találkozott, amíg meg nem jött a plasztikkártya, de vezetett.

2013. szept. 16. 16:40
 7/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Vagy a haverod tévedett vagy az okmányirodás emberke.
2013. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Neki ezt mondták az okmányirodában, hogy lehet.


Mi van, ha azt mondják, pl neki, de elkapja a rendőr, és nincs még kártyája? Akkor olyan mintha jogsi előtt vezetett volna jogosítvány nélkül, és meg se kapja?

Hiába mondanám a rendőrnek, hogy de hát ezt mondták az okmányirodában? Mert ezzel azért elég nagyot lehet bukni, hogyha ezt mondják valakinek és elhiszi..

2013. szept. 16. 19:21
 9/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
A szabályok nemtudása nem felmentő körülmény.
2013. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Toborc ***** válasza:
rá van irva a lapra h vezetésre nem jogosit én ugy emlékszek
2013. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!