Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az, aki egy rendszám nélküli 125 ccm-es motorral jár?

Figyelt kérdés
A motor külföldről lett behozva, 50 ccm-esnek van levizsgáztatva, van rajta biztosítás (szintén 50 ccm-esre szól), de ugye nincs honosítva és nincs rendszáma. A használójának van nagymotorra is jogsija, csak sajnálja a pénzt az adóra és a többire. Mennyi pénzbírságot kaphat, ha a rendőr elkezdi firtatni, hogy valójában hány köbcentis a motor?
2013. szept. 18. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

En kevesbe felnek a ccm-ktol, mikor nincs rendszam a motoron. :D

De fix, hogy tobbet kellene fizetnie, mint amennyit adoznia.

2013. szept. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak az adó 95000 Ft, és utána még a rendszámhoz a vizsgák, papírok, etc. Olyan 150000 Ft lenne az egész - alsó hangon. Mivel 50 ccm-esre van levizsgáztatva, arra nem is kell rendszám. Csak akkor van probléma, ha a rendőrben felmerül, hogy ez a motor nem 50 ccm-es.
2013. szept. 18. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha felmerül a gyanú, akkor ugyebár a rendőr elszállíttatja a motort (akár ott helyben) egy hivatalos szakértői műhelybe, ahol megállapítják a motor hengerűrtartalmát. Ha bebizonyosodik, hogy 125-ös, akkor a következmények:

- elszállításnak, tárolásnak, vizsgálatnak, szakértő díjának megfizetése rád hárul

- biztosítási csalás miatt feljelentenek, ami ha jól tudom már nem szabálysértés, hanem bűncselekmény (ezért lesz priuszod); kapsz tehát egy jó adag pénzbírságot, plusz a perköltség megtérítése is a te feladatod lesz


Nagy vonalakban ennyi. Ha még pampogsz is, akkor a rendőrök el fogják intézni, hogy legalább egy hónapig kelljen tárolni a motorodat a telepen a vizsgálat után, természetesen a te költségedre.

2013. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És, ha azt állítja az illető, hogy neki 50 ccm-esnek adták el a motort, és nem tudta, hogy 125 ccm-es? Egyébként egy családtagom csinálja ezt és aggódom érte. Saját bevallása szerint még csak 3-szor igazoltatták motorral (másikkal) és több, mint 40 éve van jogsija. Először úgy tűnt, hogy meggyőzöm, de egy másik családtagom lebeszélte róla, mert "mindenki ezt csinálja"... :(
2013. szept. 25. 10:40
 5/11 powerfanatic válasza:

Szerintem a kutyának sem fog feltűnni hogy nem 50 es.

Nem fogja felvállalni egy járőr sem azt hogy bakot lőjön.

Ítrad hogy 50 re papírozott szóval ha határozottan állítja hogy 50 es akkor nem fognak gyanút. Tudtommal pedig a közúti bírságot le lehet közmunkázni szóval én nem aggódnék.

2013. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ez a kérdés nekem nagyon gyanús :D Ismerős a szitu :D
2013. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Olyan 150000 Ft lenne az egész - alsó hangon. "


NEm tudom te hol élsz, de jó drága feléd minden. Az én olasz robogóm 50-60 e Ft-ból jön ki - NAV, Közlekedési felügy, műszaki, forgalmi, rendszám - minden összesen.

2013. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi megkérdeztük a NAV-nál, 95000 Ft utána az adó.
2013. szept. 29. 22:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom, hogy ha a rendőrnek gyanús a robogó, hogy az nem 50-es, és akar ügyet csinálni belőle, akkor megteszi a szükséges lépéseket, amiket előttem már leírt vki. Ha nem akar vele foglalkozni, akkor elengedi. Csak a rendőrön múlik az is, ha esetleg kérdezget és frappánsan válaszolsz, elhiszi e, vagy legyint az egészre. Mindkét variáció előfordulhat.

De ha a robogóval normálisan közlekedsz, van rajtad normális sisak, világítasz, indexelsz, a motor is normálisan néz ki, nem gányolt szar, akkor nagyrészt nem fognak veled foglalkozni, nem állítanak le csak úgy. Sima közúti ellenőrzésnél persze igen.

2013. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 DaniSoma válasza:
Ha a rendőr rájön, hogy "hibásak" a motor papírjai, akkor szopás van. Ha balesetet okozol, akkor még nagyobb
2018. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!