Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Emelkedő biztosítás, ez így...

Emelkedő biztosítás, ez így jogos, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Allianznál augusztusban kötöttem biztosítást az autómra.

Az éves díjam volt mindennel együtt 34 320ft.

Ki is küldte egybe a 4db csekket az évre, elsőt be is fizettem.

Ma kaptam két levelet tőlük,egyikben az áll hogy 4076ft elmaradásom van,másikban pedig hogy változtak az árak és nőtt a biztosítási díj valamit a baleseti adó is.

Az új éves ár 49 765ft és ki is küldték hozzá megint a csekkeket.

Ilyen van hogy csak úgy változik és ugrik 15500ft az ár?

Balesetem nem volt.

Másnak is emelkedtek az árak vagy csak nálam trükköznének?



2013. okt. 7. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem csinálhatnak.

Éves dij ennyi,akkor azt 1 évig nem változtathatják.

hivd fel őket,hogy ez igy nem oké.

2013. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtathatnak, ha az éves díj meg lett adva és nem az inflációt követő! Bár ilyet még nem hallottam. Vagy elhalgattál valamit, ill nem a megfelelő bónusz besorolást adtad meg és utólag a régi bizt. megküldte nekik. De akkor ezt írásban közlik veled.
2013. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudomásom szerint nem hallgattam el semmit,tényleg nem volt semmi okuk növelni,a bonus-malus besorolás is stimmel.
2013. okt. 7. 11:04
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Az új törvénymódosítás szerint bármikor változtathatnak, megszűnt az éves kötelezettség. Elvileg csökkenthetnek is. Van egy általános szabály, amiben meg van határozva, hogy milyen mértékű lehet az, amin belül egyoldalúan módosíthatnak. Keress másik biztosítót, ha jobb feltételeket találsz.
2013. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

tehát akkor most él a szerződés ezt felbonthatom és másikat köthetek egy másik biztosítóval?

lehet ilyet csinálni,nem csak akkor köthető új ha lejár a régi?

2013. okt. 7. 11:27
 6/11 Dörmögő ***** válasza:
2013. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor ha jól értem ami az 1es pontban van írva csak évfordulós váltás lehetséges.
2013. okt. 7. 12:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értelmezem, a biztosító bármikor emelhet díjat, ellenben Te köteles vagy évfordulóig nála maradni? Éljen a demokrácia.
2013. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

még azt nem értem hogy hogy sikerült nekik ilyen árat kalkulálni.

egy 1242ccm 14éves autóm van amit 240ezerért vettem.

falun lakom nem városban,évi kilométerem 5001-10 000km a bonus malus fokozatom még csak B1 de az évi 50ezer forint biztosítás akkor is baromi sok egy ilyen kocsira.

2013. okt. 7. 13:03
 10/11 anonim ***** válasza:

A biztosító év közben a meghirdetett árait változtathatja, nem a már megkötött szerződésekét! Hívd fel a biztosítót és tőlük kérdezd meg, hogy mi a helyzet, mert itt vakon senki nem fogja tudni!


[link]

2013. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!