Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » HA vennék egy használt autót...

Presy kérdése:

HA vennék egy használt autót milyen biztos költségekell kell számolnom?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kis swift-et esetleg corsát első autom lenne gyüjtök rá : kocsi mondjuk 300 ezer miaz amire biztos számolhatok rá átirás 30-40 ? stb ilyenekre gondolok tételesen .Meg persze szervizileg.Köszi előre is:)

2013. okt. 25. 05:55
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
100%

[link]

Érdemes olajcserét, szűrőcseréket csinálni, ez kb 10-15000 forint, plusz nem árt vezérléscsere sem. Ez is pár 10000 forint.

Környezetvédelmi besorolást megtudhatod a rendszámról.

[link]

Plusz biztosítás

[link]

2013. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Leegyszerűsítem neked, minimum havi 20.000 Ft-ba kerül egy autó fenntartása. Ha nem romlik el semmi, és mindenből olcsót veszel.

+ Benzin, amennyit fogyasztasz.

2013. okt. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Megvételkor:

- átíratás költsége (ez több minden függvénye, de néhány 10.000 Ft)

- Olajcsere (~20.000 Ft)

- Vezérlés csere görgőkkel + vízpumpával (~40.000 Ft)

2013. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 1-nél a pont, ezeket kalkulátorral célszerű kiszámolni, mert baromi sok adat kell hozzá, hogy miért mennyit kell fizetned. És ez még csak az átírás+kötelező + a teljesítmény (ex súlyadó) adót még nem is említették.

Az esetleges szervizelési díjakról pedig csak akkor lehet nyilatkozni, ha konkrét típust és évszámot is írsz. Meg ugyebár nem mindegy, hogy milyen áron veszed. Egy olcsó ócskavasra még lehet hogy majdnem annyit kell költeni, mint maga az autó ár, de egy megkíméltebb példányon lehet hogy elég csak a vásárlás utáni kötelező dolgokat kicserélni (motorvezérlés, motorolaj, de ezt már előttem ugye leírták).

2013. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Teljesítményadót ha magánszemélytől veszed akkor csak jövőre kell fizetni.
2013. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem hát mostmár vmivel jobban képbe vagyok köszi:)
2013. okt. 25. 18:27
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 Már hogy lenne havi 20.000.- + benzinköltség egy autó?????

Nekünk 3 van (ebből 2 elég öreg), és nem kerül a három együtt 20-ba havonta...



Egy swift átírása 40 körül van. Mi 35-ből megúsztuk az olajcserét, vezérműszíj-, vízpumpa-, ékszíjcserét.

A biztosítás sok mindentől függ: netrisk.hu

Teljesítményadó kortól függ 140-345/kw

És a swiftnek nem nagyon van szervizköltsége, mert elég strapabíró fajta, fogyasztása is 5-6 l körül van.

2013. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!