Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlása után...

Használt autó vásárlása után az adott évre már nekem kell fizetni a kötelező biztosítást és a teljesítmény adót?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy az előző tulajdonosa kifizette már ezévre a teljesítményadót meg az egész kötelezőt is. Ilyenkor nekem is ki kell fizetni és ő visszakapja amit "nem használt el" vagy nekem nem kell fizetni csak jövőre v mindketten fizetjük?
2013. okt. 26. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha befizette az egész éves teljesítményadót, akkor azt bukta. Ha éves biztosítása van akkor a biztosító a fennmaradó összeget visszafizeti. Neked pedig új biztosítást kell kötnöd.
2013. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítást a vásárlás napjától, a teljesítmény adót 2014jan1-től.
2013. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A teljesítményadót mindig az fizeti egész évre, akinek adott év január 1.-én a nevén volt az autó! Kivéve, ha a vásárláskor helyezték vissza forgalomba (pl. a kereskedő kivonatta), mert akkor a vásárlás napjától kell fizetni a teljesítményadót is.
2013. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

3-as : és ebben az esetben ki fizeti és mennyit? Az egészet vagy részarányosan?

2013. okt. 26. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1.) Van nevem is, nem is bonyolult név!

2.) "és ebben az esetben ki fizeti" Szerinted?

3.) "Az egészet vagy részarányosan?" Ebből a mondatrészből mi nem érthető? "a vásárlás napjától kell fizetni a teljesítményadót is."


Faszé' kell ennyit értetlenkedni?

2013. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3-as dehülye vagy :D "Faszé kell annyit idegeskedni ;)"

Egyébként meg egyátalán nem egyértelmű, mert azért h a kereskedő kivonta forgalomból nehogy már nekem kelljen fizetni a szaros adót helyette.. !!

2013. okt. 26. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem helyette fizeted. Az adó mindig a tulajdonost terheli... :)
2013. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!