Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Részt vehet-e a gépjármű a...

Apexpredator kérdése:

Részt vehet-e a gépjármű a forgalomban?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt gépjárművet, de az átírást még nem sikerült lebonyolítani egyéb okok miatt. A 15 naptári nap eközben letelt amin belül teljesíteni kell az átírást. Így most a forgalomban részt vehet a jármű, vagy állnia kell míg lebonyolítom a papírmunkát?

2013. okt. 28. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Én inkább azon aggódnék, hogy mennyire fognak büntetni az átírással való késés miatt. Ha van érvényes műszakija és vna rá biztosítás, akkor szerintem részt vehet a forgalomban.
2013. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy 2-3 nap késés még nem a világvége lesz, mert tehetetlen vagyok ez ügyben. A postán múlik minden.

Igen, a papírok megvannak.


Köszönöm a választ!

2013. okt. 28. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a világvége, de ez őket nem nagyon fogja meghatni:


"Mi a következménye a gépjármű átírási határidő be nem tartásának?


A BM rendelet szerint a 15 napot meghaladó gépjármű átírási ügyintézésnek következménye van. A határidőn túl érkező kérelmeket ugyan teljes mértékben végrehajtják, azaz a hatóság bejegyzi az új tulajdonjogot a nyilvántartása, és kiadja az új forgalmi engedélyt, és elindítja a törzskönyv megrendelését, de ezzel egy időben a rendszer automatikusan jelez az illetékhivatal felé.


Ezt követően az illetékhivatal mulasztási bírságot szab ki, melynek összege 100.000.-Ft.-ig terjedhet. Nagy általánosságban az ez összeg 30.000.-Ft körül szokott mozogni!


Az illetékhivatal megvizsgálja a gépjármű átírás határideje be nem tartásának okát, mérlegeli a körülményeket, az adózó jogellenes vétségeinek előéletét, illetve az adózótól elvárható körültekintőségét, majd dönt a bírság méretéről.

"

2013. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, olvastam is pontosan ezt. De továbbra sem tudok mit tenni, a 15 napban benne volt a hétvége, benne volt az október 23 is és a postán nem dolgoznak nonstop... 1 hete várom a levelet amivel el tudnám intézni az átírást, nevetséges. Azt kéne felkötni aki kitalálta, hogy az a bizonyos 15 naptári nap és nem munkanap. Mert hétvégén és ünnepnapokon mit lehet intézni?! Semmit... Rajtam nem múlt semmi, a gépjárművemet 2 héttel ezelőtt hétvégén vettem, a legelső munkanapon el is intéztem a papírok 90%-át, az átírás pedig egy helyben topog.


Mindegy, köszönöm válaszod! Nekem csak az számít hogy a forgalomban részt vehetek, a büntetést pedig ha megkapom, akkor ez van.

2013. okt. 28. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kívülálló okok miatt nem tudod átíratni, akkor az okmányirodában adnak erről hivatalos papírt.


Mi azért nem tudtuk átíratni, mert a NAVnak jogellenesen volt foglalása a kocsin. Több mint 1 hónapig futkostunk a papírok után, és nem büntettek meg, de erről kértünk is papírt, hogy nem mi tehetünk róla, hogy nem tudjuk átíratni.

2013. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is lassan 1 hónapnál járok... Voltam bent, kaptam egy igazolást, hogy átírás folyamatban, ha netán rendőrök érdeklődnek. Büntetésre pedig nem kell számítanom, azt mondta csak akkor kapnák ha rajtam múlna ugye.
2013. nov. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!