Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autós papírok ügyintézéséhez...

Autós papírok ügyintézéséhez szeretnék segítséget kérni, írjatok akár privátban is, nem értek hozzá,24 éves lány vagyok, ír valaki?

Figyelt kérdés
Adott egy autó ami ismerősöm nevén van, de megvettem tőle adásvételivel és én vagyok az üzembentartó. Az autó nem volt használva egy évig, nem volt fizetve a kötelező, lejárt a műszaki és ideiglenesen ki lett vonva a forgalomból. Mi a menete annak, hogy én ezt az autót újra használni tudjam? Hová menjek először, mit intézzek, intézhetek-e egyáltalán valamit én, mint üzembentartó. Kérlek segítsetek, minél hamarabb használni szeretném. Ja és továbbra sem akarom átírni a nevemre.

2013. dec. 13. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztázunk néhány "apróságot"


- Adásvételivel vetted meg, akkor te nem üzemben tartó vagy ha nem tulajdonos.

- Hogy ha üzembentartó vagy akkor te nem vettél hivatalosan semmit, pusztán kölcsön kaptad az autót és erre az időre te vagy az üzemben tartó aki megfizeti a gépkocsi fentartását.

- A kötelező nemfizetése, és az ideiglenes kivonás között telt el idő? Ha igen akkor arra az időszakra amig nem volt fizetve a kötelező de kivonva sem volt az autó a forgalomból napi ~500 ft fedezetlenségi díjat kell fizetni. Vagyis pl. 1 hónapig nem volt kötelező és kivonva sem akkor 15000 ft büntetést kell fizetni.

Forgalomba való vissza helyezés menete:

- kötnöd kell neked mint üzembentartó, egy kgfb szerződést. (pl.: netrisk.hu )

- Hogyha van fedezetlenségi díj azt meg kell, h fizesd. (nem feltétlen neked a tulaj is fizetheti, sőt igazából neki kellene, de mivel te akarsz rá új kötelezőt ezért te nevedre fog érkezni, hogy ezt ti hogyan mecselitek le az a ti dolgotok!)

- Bemész az önkormányzatra és kérsz egy ideiglenes útvonal engedélyt. (ezzel 1 napig közlekedhetsz az autóval, érvényes műszaki vizsga nélkül, de ehhez már szükséges, az érvényes kötelező biztosítás!)

- Az ideiglenes utvonal engedélyedel elmész egy műszaki vizsga pontra, ott hogy ha az autó megfelelt az előírásoknak akkor megkapsz minden papírt / matricát és onnantól kezdve. "csak" tankolni kell és javítani 2 évig a kocsit. (vagy amíg a tulaj úgy nem dönt, hogy kéri vissza! Mert az h te üzemben tartó vagy az nem egyenlő azzal, hogy te a tulajdonod a gépkocsi! )


Hogy ha rám halgatsz, akkor mi előtt még több pénzt ölnél valamibe ami nem a tied. Előtte megvizsgálod, hogy milyen költségek várhatóak (fedezetlenségi díj, javíttatás, hogy üzembiztos legyen és át is menjen a műszaki vizsgán) És, hogy ha úgy gondolod, hogy ez még neked mindig megéri akkor átíratod a kocsit a saját nevedre. Ez kb. még 50-150 e ft a gépjármű életkorától és teljesítményétől függően!


Hogy ha van még kérdésed írj privátot válaszolok

2013. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs valami kiskapu ennek a késedelmi kamatnak a kikerülésére? majdnem 1 évig nem volt fizetve mielőtt kivonattuk. Csak üzembentartó vagyok papíron, elírtam a kérdésben.
2013. dec. 13. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs kiskapu. A fedezetlenségi díjat ki kell fizetni. Akkor miért nem érdeklődtél, vagy néztél utána, amikor megkötötted a szerződést, és üzembentartó lettél?
2013. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs rá kis kapu sajnos. Ki kell fizetni addig az autót sem átírni sem újból forgalomba helyezni nem lehet.


Itt egy kalkulátor aminek segítségével kitudod számolni:

[link]


A legjobb amit tehetsz, hogy ha van rá módod akkor az egész ügyletet próbáld meg vissza vonni, és te kapjál pénzt az "eladó" (aki egyébként nem adta el és azt is megteheti, hogy miután te kifizettél mindent ő bejelenti az igényét a kocsira !) pedig kapja vissza kocsit. Hogy ha erre nincs mód akkor jelezd számára, hogy amíg az ő felelőssége volt azt neki kell kifizetni. Ezek után pedig írasd át az autót! Persze, hogy ha az egész autó nem ér annyit amibe kerül, akkor jelezd, hogy te nem kívánsz többet üzemben tartó lenni, és írasd vissza ezt a jogkört a tulajdonosra. Majd pedig könyveld el, hogy elbuktál egy vödör pénzt. (és arra is számíts, hogy a tulajdonos, majd szeretné legalább a fedezetlenségi díj rá eső részét behajtani rajtad (Az az időszak amíg hivatalosan is te voltál a gépjármű üzembentartója!))

2013. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha más lesz az üzembentartó úgy nem kell kifizetni, most ezt tudtam meg. így van? mert szemelyhez kötött és nem autóhoz..
2013. dec. 14. 12:48
 6/6 anonim válasza:
igen igy van. de amint a neved vissza kerül a forgalmiba abba a pillanatban vissza fog kacsintani.
2014. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!