Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van esélyem rá, hogy az...

Van esélyem rá, hogy az önkormányzettól kártéritést kapjak, ugyanis rámentem egy fekvőrendőrre, ami egy becsületes járdánál is magasabb?

Figyelt kérdés
Ugyan volt táblával jelölve, de rögtön egy éles kanyar után volt, szóval nem lehetett előre látni a táblát, maga a fekvőrendőr pedig semmi csíkozást, vagy figyelmeztető festést nem viselt, én meg kb 30al mentem rá. Eredményeképp olyat zakkant a kocsi, hogy még az olajteknő is behorpadt, a motor meg hátrébbcsúszott egy kicsit, ahogy az olajteknő továbbadta az erőhatást. Szerintem nem szabadna ilyan kaliberű fekvőrendőrt építeni, mert lazán balesetveszélyes: erre lehet alapozni egy pert? De a lényeg, hogy jogilag van egyáltalán valami esélyem kártérítésre, vagy csak az időmet pazarolnám vele?
2008. júl. 14. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

elvileg igen.

fel kell róla venni egy hivatalos kárbecslést és keresni egy ügyvédet.

2008. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó esélyed van rá, közlekedési szakjogászt kell keresned.
2008. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!