Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi autómról lejárt a...

Külföldi autómról lejárt a műszaki vizsga, akkor KPM vizsga kell ahhoz, hogy megkaphassa az E rendszámot, vagy el kell vinnem műszakiztatni bármelyik vizsgaállomásra?

Figyelt kérdés

Mert utána olvastam csak annyit írnak érvényes műszaki vizsgának kell lennie, de azt nem írják, hogy külföldi vagy jó a magyar is.

Köszönöm előre is



#E rendszám #E rendszám műszaki #E rendszám igénylés #E rendszám vizsga
2013. dec. 31. 19:58
 1/5 A kérdező kommentje:

vagy lehet egyáltalán külföldi autót magyaron műszakiztatni?

illetve majd ha lejár az E rendszám kötelező a vámot befizetnem, vagy dönthetek úgy hogy mégsem helyezem forgalomba itthon?

2013. dec. 31. 19:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Uniós országból behozott autóra nem kell vámot fizetni!

Az ideiglenes rendszámot akkor kaphatod meg, ha levizsgázott az autó, de még nem fizetted ki a regisztrációs adót. A regadó kifizetésére (ha jól tévedek) 6 hónapod van, ennyi ideig érvényes az E rendszám (de max. az év végéig). Ha elidítottad a folyamatot, akkor nem léphetsz ki én úgy tudom. Bár ha minden igaz, akkor eladhatod, és akár az új tulaj fizetheti ki a regadót, és igényelheti meg a végleges rendszámot.

2013. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát kötelező kifizetni a regadót?

szerintem ez így nem helyes, meg ah nem fieztem ki hogy hajtsák be? valahogy járni kell külföldi autóval is, P rendszámot már ellehetlenítették, csak az E rendszám marad az autó legális mozgatására.

én úgy tudtam hogy csak érvényes műszaki vizsga kell rá, és megkapom az E rendszámot, aztán ha lejár a 6 hónap automatikusan megszűnik, és ennyi, utánna azt csinálok amit akarok a kocsival.

2013. dec. 31. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
E rendszám akkor van, ha a.regadót befizetted.
2014. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
P-s rendszámot lehet ilyen-olyan módon "bérelni" cégektől. érdeklődj neten.
2014. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!