Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Perelhetem emiatt? A többi lent!

Perelhetem emiatt? A többi lent!

Figyelt kérdés

Történt egy közlekedési baleset ahol én voltam a vétlen fél. Az autó javítási költségének töredékét fizette ki a károkozó biztosítója. Mivel az autómban viszonylag sok kb. 270.000 Km-er van és 2008-as gyártású. Iyen esetben a fentmaradó összegért polgári pert indíthatok e?

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. jan. 16. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a biztosító avultatja az autót, azaz megnézi a reálértékét, amit a kor, megtett km, eddigi javítások lefelé húznak.

Perelni felesleges, mert nem nyerhetsz. Esetleg kérd meg hogy értékeljék újra az autód értékét, de sokat ne várj.

2014. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Azért járhatna busszal az olyan, aki bekanyarodik gondolkodás nélkül jobra mert a GPS azt modja.

2014. jan. 16. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A biztosítok első körben mindig bepróbálkoznak alacsony összeggel. Ha nem fogadod el, és perrel fenyegetsz, gyakran megemelik ezt az összeget per nélkül is.Nekem már sikerült egy megindokolt levélre már emelték is meg a kárösszeget! Polgári pert nem érdemes indítani a károkozó ellen,az esélytelen, de a biztosítót érdemes megpiszkálni.


Aztán az sem mindegy melyik szervizben csinálják a kocsit,mert dupla ár is előfordul két szerviz közt. Alapszabály ,hogy elvileg jobban nem járhatsz ,nem lehet "káron nyerés"szóval használt 270ezret futott alkatrészeket újjávarázsolását gyárira nem finanszírozza a biztosító. Bontott cuccok kellenek ahová lehetséges.

2014. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már a biztosító kezében az ügy, akkor a károkozón nem lehet számon kérni semmit, ő eleget tett a kötelezettségeinek, arról nem tehet, hogy a biztosítója keveset fizet.
2014. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben nem a pénzt kellett volna választani, hanem a szakműhelyben történő javítást, mert akkor egy filléred se bánta volna.

Te azt hitted, hogy megszeded magad a biztosításon, de ráfaragtál! Öreg autóra nem fizet jól semelyik biztosító!


Az okozót meg feleslegesen zaklatnád, ő befizette a biztosítását, kitöltötte a sárga-kéket, innentől semmi köze az ügyhöz! Ja, nem is: fizeti a megemelt biztosítási díjat...

:D

2014. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Számlát kell kérni a javításról, és az alapján a biztosító ki fogja fizetni a különbözetet. Ugyanis az is alapszabály, hogy rosszul sem járhatsz a javíttatással. Mindent ki kell fizetnie. Csak az a hallgatólagos közmegegyezés, hogy a biztosító fizet valamennyit, az emberek meg nem javíttatnak meg kisebb horpadásokat, töréseket, zsebre vágják a biztosítási pénzt, és mennek tovább a kocsival úgy, ahogy van. És akkor mindenki jól járt, a biztosító is, mert nem kellett sokat fizetnie, a károsult is, mert pluszban van, meg a biztosított is, mert nem emelkedett az egekbe a díja.

De ha számlára megcsináltatod, amit a kárfelvevő felírt a szemlekor, akkor ott nincs kecmec, azt az utolsó garasig ki kell fizetnie a biztosítónak, ha nem akarja, akkor pereskedhetsz vele.

2014. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!