Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elveszett okmányok (jogosítván...

Elveszett okmányok (jogosítvány) pótlása, milyen módon lehetséges? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ezeregyedik ilyen kérdés, de azért hátha van aki nagyon unatkozik :D. Elveszett minden iratom a hétvégén és még csak ott tartok, hogy az ideiglenes személyimet kikértem sz**os 3000 forintért+illeték, de ezen kívül, adókártya, tajkártya és jogsi kéne még. A jogsi a legfontosabb, mert a munkámhoz elengedhetetlen és ellentmondásokba ütköztem azzal kapcsolatban, hogy tudnék-e vezetni valamilyen módon személyi igazolvány vagy valami ideiglenes okmány segítségével, nem szeretnék 1 hónapot várni, nagyon sokat kell utaznom egy nap, vidékről járok be pestre, így baromi drága a tömegközelekedés. Megköszönném, ha biztos forrásból kapnám az válaszokat! Köszönöm előre is!

2014. jan. 22. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Okmány iroda.Itt adnak egy ideiglenesnek mondott valamit ,amit a magyar rendőr elfogad addig amig meg nem jön az eredeti.
2014. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2014. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!!
2014. jan. 22. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha drága a közlekedés és ott voltál az okmányirodában, akkor miért nem kérted meg a jogsit is?

TAJ kártyát az OEP, adókártyát a NAV állít ki újat, az se lesz ingyen. Az európai biztosítási kártyát kiküldik postán és levélben is igényelheted. Ugyanaz, mint a TAJ, de plasztik: [link]

2014. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert ismerjük az okmányirodák terheltségét, főleg ha városban van és másfél órát vártam egy lakcímkártyára és egy ideiglenes személyire, sajnos a jogsira már nem volt időm, mert arra külön sorszámot kellett volna húzni, de köszi a többi infót, ment a plusz!
2014. jan. 22. 21:39
 6/6 anonim válasza:
Eltűnt nekem is a vezetői engedélyem. Befáradtam a rendőrségre jegyzőkönyvet felvenni, nehogy a kedves megtaláló visszaéljen vele, onnan az okmányirodába irányítottak. Okmányirodában felvették a jegyzőkönyvet, 30 napra kaptam idéglenes igazolást amivel belföldön vezethetek. Ha nem kerül elő a következő 2-3 hétben akkor majd visszamegyek új igazolványt csináltatni 4000Ft -ért.
2015. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!