Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a forgalmiba be van jegyezv...

Ha a forgalmiba be van jegyezve hogy x y cég nevén van az autó és én ezt szeretném megvenni, annak milyen hátránya esetleg pluszköltsége van?

Figyelt kérdés
Valamilyen 5010-es céget magyarázott a tulaj..
2013. aug. 14. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb kérdés. Az x y cég tud róla, hogy el akarják adni az autót?
2013. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy figyelj oda, hogy az eladónál legyen érvényes aláírási címpéldàny, illetve ha nem ô a fōnök, akkor meghatalmazás, 2tanuval aláíratva. Extra költség nincs.
2013. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A cég fönöke tölti ki az adásvételit és ellátja a pecséttel szakszerüen! A kérdés csak az mivel a törzskönyv az okmányirodában van, és ha nem fizetett adót esetleg a cég az autó után, attól függetlenül megvehetem-e az autót illetve átirathatom-e a nevemre és megkapom-e a törzskönyvet.


Köszönöm a válaszokat elöre is!!

2013. aug. 15. 01:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki "főnök" még nem jelenti azt, hogy hivatalosan alá is írhat. Ezért kell az aláírási címpéldány, aminek hiányában az adásvételi szerződést az okmányiroda nem fogja elfogadni...


A pecsét jó ha van, azonban önmagában nem ér semmit. A szerződés eredetiségét a két tanú garantálja, nem pedig a pecsét.


Mit keres s törzskönyv az okmányirodán??? Olyat már hallottam, hogy a banknál van, egész addig , amíg nincs a hitel rendezve. Amíg nincs törzskönyv, addig ne fizess. Alternatíva, hogy a összeültök hárman? a bank a törzskönyvvel, a cégvezető mint eladó, és te, és közvetlenül a banknak fizethetsz.


Az elmulasztott adófizetés a cég részéről téged ne zavarjon, nem lehet belőle bajod.

2013. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már más autókereskedéstöl is megkérdeztem és valóban le kell adni a törzskönyvet az okmányirodában..
2013. aug. 15. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

No persze, csak éppen a vevőnek...


Én az év elején vettem meg a céges autómat, semmi plusz költséggel vagy ügyintézéssel nem járt. Annyi volt a különbség, hogy az adásvételin az eladó oldalon a "jogi személy" részen volt kitöltve és cégszerűen aláírva, lepecsételve. Aláírási címpéldányt nem kértek az okmányirodában.

2013. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen a törzskönyvet is a kezembe adták amikor aláírtuk a szerződést...
2013. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 waland ***** válasza:
100%
A törzskönyv mindig annál van, akié a kocsi (hiteles esetben ez a bank). Mikor megveszed, az eladó odaadja neked, te bebattyogsz vele, a forgalmival, adásvételivel, eredetiségvizsgával biztosítással meg egy rakás pénzzel az okmányirodába, ott elveszik tőled (nem eladás előtt tőle!), és egy-két héten belül kipostázzák az újat neked, a te nevedre kiállítva. Ha nincs törzskönyv, nincs üzlet! Ez alól csak külföldi tulajdonú, külföldi rendszámos autó a kivétel, de az már egy másik mese.
2013. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!