Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv! Dióhélyban: Kölcsönadási...

Üdv! Dióhélyban: Kölcsönadási szerződéssel van egy ismerősömnél a gépjárművem aminek én vagyok a tulaja és üzembentartója is. Kit terhel a súlyadó?

Figyelt kérdés
A szerződésben az áll, hogy a kölcsönvevő köteles a bel-és külföldi jogszabályok, hatósági előírások, közlekedési feltételeket betartani. Megbeszéltük, hogy fizeti a biztosítást valamint a súlyadót is. Viszont egyiket sem fizeti. A biztosítást lemondtam ezt közöltem is vele és kértem, hogy fizesse be a súlyadót de ő azt mondta, hogy semmit nem fog befizetni. A szerződés alapján valóban őt terheli ez a felelősség vagy engem? Nincs nálam az autó, nem használom, és bérleti díjat sem fizet érte.

2014. márc. 5. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Dióhéjban: A dióhéjat pontos j-vel írjuk.


Hogy a szerződés alapján mit kell fizetnie, azt akkor fogjuk tudni megmondani, ha látjuk a szerződést. Ugyanis nem tudjuk, mit írtatok bele.


A súlyadót nyilván azért nem fizeti, mert nincs ilyen. Van helyette gépjárműadó, esetleg próbáld azt kifizettetni vele...


Ha nincs benne a szerződésben, hogy ki fizeti az ilyen költségeket, akkor egyrészt egy idióta vagy, másrészt mehetsz esetleg bíróságra azzal, hogy szóbeli megállapodás volt erről, de nehéz lesz bizonyítani.

2014. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen teljesítményadót akartam írni, korán van még.
2014. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

súlyadó,gépjárműadó mindenki tudja miről van szó nem kell agyből hülyének nézni az embert.

A szeződésben mi áll azt leírtam.

3. A kölcsönvevő köteles minden bel-és külföldi jogszabályt,hatósági előírást,közlekedési szabályokat betartani,amiért teljes felelőséggel tartozik.

4. a kölcsönvevő köteles a gépjárműet és tartozékait annak típusára vonatkozó használati kezelési útmutató szerint kellő gondossággal használni,kezelni és megóvni.Ennek be nem tartásábol származó kárért teljes anyagi felelőséggel tartozik.

5.A gépjárművet csak a kölcsönvevő használhatja

6.A Kölcsönadó semmilyen módon nem felelős a kölcsönvevő és utasai testi épségéért,valamint egy esetlges baleset miatt bekövetkezett sérülésekért.


A szerződésben nem szabályzott kérdésekben a ptk. szabályai az irányadóak.


egyszóval a GÉPJÁRMŰ adó egy hatósági előírás amiért ő felelősségget vállal.

2014. márc. 5. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Ebből ugyan nem derül ki, hogy bármit is fizetnie kéne. Próbálhatod ugyan belemagyarázni, de ez bakfitty.
2014. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért adod kölcsön egy ilyen tirpáknak az autót?

Vagy ha tudod, hogy ekkora tirpák, akkor miért nem írsz olyan zerződést, amiben konkrétan le van fektetve, hogy mit kell fizetni.

Nem ilyen általános, balladai homálynál is kevésbé konkrét hülyeségeket kellett volna írni, hanem egyértelműen meghatározni, mmilyen költség kit terhel.


Ezekbe amiket leírtál akármit bele lehet magyarázni, és annak az ellenkezőjét is, a magyarázó fél érdekeinek függvényében.

2014. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vedd el tőle a kocsit ha te neveden van és add el de én ilyenbe nem mennék bele még családtagomnak sem mert ezek a papírok szerintem semmit nem érnek amit írtatok vagy ha azt akarod hogy nála maradjon a kocsi akkor legyen ő az üzembentartó és akkor onnantól kezdve minden őt terheli de a kocsi továbbra is a tiéd marad és az megvan pár ezerből
2014. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kölcsönvevő köteles minden bel-és külföldi jogszabályt,hatósági előírást,közlekedési szabályokat betartani,amiért teljes felelőséggel tartozik"


Jogszabály szerint a tulajdonos, vagy az üzembentartó fizeti a "súlyadót" és a biztosítást. És ez pedig te vagy.

Szóval legközelebb okosabb leszel, és vagy megírod érthetően, egyszerűen azt a szerződést, vagy üzembentartóival adod kölcsön.

Ja, és 2 tanús, hivatalos a szerződés?

2014. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!