Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Súlyadó kérdés/probléma?

Rolando kérdése:

Súlyadó kérdés/probléma?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy Vásároltam 1 autót megkértem rá a várakozási engedélyt(meg is kaptam vagy 3 hétig nem is volt gond vagyis nem büntettek meg), hogy ne keljen parolás fizetnem az utcában. Aztán lás csodát tegnap 2x is megbüntettek. Bementem a parkolási céghez és kiderült, hogy visszavonták a várakozási engedélyt mert súlyadó tartozásom van másik autórol. Bementem az önkormányzatba, hogy megkérdezzem és sajna irreálisan magas igy kifizetni nem tudok és ezáltal parkolni az utában sem.

Nos az az ötletem támadt, hogy beiratom a húgomat üzemben tartónak mert ő is ide van bejelentve és megkérem az ő nevére az új parkolási engedélyt. Viszont a parolási társaság kedves alkalmazottja azt mondta, hogy ez sem megoldás mert igy is vissza fogják vonni. Ekkor megkértem a hölgyet, hogy menjen és kérdezze meg a felettesétől, hogy tényleg igy van-e

ekkor ő felált bement valahová és kb 1 perc múlva jött is ki hogy bizony jól mondta. Kicsit a rosszindulatot éreztem a hölgyön, hogy bizony fizess alapon meg sem kérdezte. És ugye ebböl ujabb kérdés adódik, hogy ilyenkor miért vonnák visza újból? Nem én kérem akinek a tartozása van hanem úgye az új üzembentartó akinek 0 a tartozása! kkor én ezt jól gondolom vagy sem? Mert felesleges köröket nem szeretnék futni


2014. jan. 14. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

ha kifizeted a tartozásod az sem sokkal több, mint ha új forgalmit kell csináltatni az üzembentartóihoz

ez miért nem jó megoldás? Egyébként meg ahhoz, hogy elintézzétek az üzembentartóit szintén nullás súlyadó igazolás kell, megnézik a rendszerben, tehát ahhoz is ki kell fizetned a tartozásod

2014. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha most nem fizeted be a súlyadót (alias teljesítményadó) akkor később még nagyobb lesz a tartozásod.
2014. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Üzemben tartói szerződéshez nem kell 0-s súlyadó igazolás. Kifizetni meg jelenleg nem tudom ezért nem fizetem ki ez ilyen egyszerü..
2014. jan. 14. 15:32
 4/4 Napkiraly ***** válasza:
az én "súlyadóm" évi tizenpárezer / autó. Nem tudom mennyi tartozásod van, vagy milyen autó után, deíg nem tudom hogy van autód
2014. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!