Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Már megkötött, de még vissza...

Már megkötött, de még vissza nem igazolt biztosítással lehet már motort (50 ccm) vezetni? Ha a rendőr megállít, milyen büntetésre vagy szankcióra számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy 50 ccm-es kismotort, de akadt néhány kérdésem.


Ma este (Péntek este) kötöttem biztosítást a biztosítás.hu weboldalon. Természetesen az alkuszi megbízást és az adás-vételi szerződés másolatát már nem volt lehetőségem elfaxolni vagy úgy elpostázni, hogy még ma megérkezzen a kockázat viselési visszaigazolás. Holnap viszont mindenképpen le kell mennem a kismotorral haza, 80 kb - re. A kérdéseim a következők :


1) A biztosítást bár már megkötöttem, de a biztosítás visszaigazolása még nem érkezett meg. Vezethető már a motor komolyabb büntetés nélkül?

2) ha a rendőr megállít és még nem érvényes a biztosításom, mennyire büntethet meg?

3) Ha az adás-vételi szerződést nem írta alá tanú, az nagy baj? Vagy nincs jelentősége? Biztosítás kötés és rendőr szempontjából is érdekelne a válasz.


Köszönöm a segítségeteket!


2014. márc. 14. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
nem ezért nem kell alkuszokon keresztül kötni
2014. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"1) A biztosítást bár már megkötöttem, de a biztosítás visszaigazolása még nem érkezett meg. Vezethető már a motor komolyabb büntetés nélkül? "

Nincs visszaigazolás = nincs biztosításod.

2014. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:

"Ha az adás-vételi szerződést nem írta alá tanú, az nagy baj?"


Nem baj, csak nem érvényes a szerződés :)

2014. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!