Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 9 hónapja nincs biztosítás a...

9 hónapja nincs biztosítás a kocsin, meg is szűnt a szerződésem. Anyukám a kocsi tulaja, én az üzembentartó. Kellene biztosítás. Megoldás?

Figyelt kérdés
Ha átiratnánk az üzembentartói jogot anyukám nevére (így ő lenne a tulaj is és az üzembentartó is), akkor tudnánk új biztosítást kötni az ő nevére. Ugyanis nincs pénzem hogy az elmaradt díjakat kifizessem hogy az én nevemre kössek új biztosítást. Áttudjuk így iratni az üzembentartói jogot, hogy nincs biztosítás...és tudunk újat kötni anya nevére? Járható út lenne ez?? És mennyi lenne a díja ennek az átírásnak?
2014. márc. 28. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Anyukád nevére kell kötni biztosítást.(tulajdonos és ü.t. egyben).Ezzel el kell menni az okmányirodába,és akkor ő fog bekerülni a forgalmiba,mint tulajdonos,te pedig mint ü.t. már nem fogsz szerepelni.6000 Ft a forgalmi díja.
2014. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos az elöttem író rosszul tudja már nem igy van! Ha anyukád a tulaj és te szeretnél az üzembentartó lenni hogy ne keljen kifizetni visszamenőlegesen a biztositást akkor is fizetni kell és nem csak az új forgalmi díját. Az átírási illeték 25% kell kifizetni akkor ha papiron nem ingyen adja át az üzenbentartó jogot. Ez kicsit bonyolult dolog javaslom hivj fel egy okmányirodát.
2014. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!