Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autót vennék! Műszaki lejárt!...

Autót vennék! Műszaki lejárt! Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

Na szóval haveroméktól meg szeretném venni a kocsijukat. Azért adják el mert vesznek egy másikat és a bónusz át akarják rakni. Azt mondták hogy írassam át a nevemre mert csak akkor tudják a bónuszt átrakni. Én csak üzembentartóit szeretnék mert kb. fél évet még üzembe nem fogom helyezni.

hogy tudnám megoldani azt hogy ha megveszem (átírom a nevemre vagy üzembentartóit csinálom) ne kelljen biztosítást kötni meg semmit sem, majd mikor újra vinném műszakira? 17/F jogsi folyamatban.

Ez egy Mercedes W123 240D 1978-as kocsi.



2013. júl. 18. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megveszed, átíratod, kivonatod.
2013. júl. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ideiglenesen vonom ki? Kb. mennyibe kerül kivonatni és majd utána vissza?
2013. júl. 18. 23:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ideiglenes kivonatás max. 6 hónapra szól és kétezervalahányszáz forint volt legutoljára.

Ki lehet vonatni többször is egymás után, csak akkor újra fizetni kell.

A helyi okmányirodában intézhető.

2013. júl. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Megoldható de az átírás az nagyon drága mulatság.
2013. júl. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:

Jaja, az átírás a sok. Nekem tegnap előtt 85-öt kellett kifizetnem. Eredetiségvizsga, átírás, forgalmi, stb.

Aztán jön az első év biztosítás. Az sok lesz, készülj fel.

Ha jó barátok, akkor csak üzembentartó legyél, majd ideiglenesen vonasd ki.

2013. júl. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én csak üzembentartóit szeretnék mert kb. fél évet még üzembe nem fogom helyezni."


Ezzel ugyan megoldódik a cimbi bónusz gondja, de te nem leszel a tulajdonosa az autónak. Aztán fél év múlva meg átiratod? Mi lenne abban a jó? Spórolsz egy eredetiségvizsgálatot és még egy keveset az átíráson, fél év múlva meg kifizeted? Akkor lesz pénzed?


Egy ilyen öreg autót nem megvenni, hanem fenntartani a drága.

2013. júl. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az átírás kb. 53000Ft. Most annyi pénzem van hogy még átírjam is. Még olyan kérdés lenne hogy ha megcsinálom az adásvételit akkor arra dátumot nem írok. Majd amikor megyek az okmányirodába majd aznapi dátumot beírok és akkor nem kell valami késedelmi sz@rt fizetni. ha átírom a nevemre akkor egyből kitudom vonni a forgalomból? Mivel kötelező biztosítás nem lesz rajta, így egyáltalán át tudom íratni a nevemre? Ezt a folyamatot legyen szíves valaki érthetően leírni nekem. Köszönöm!
2013. júl. 19. 07:49
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:
Ha haveréktól veszed, valószínűleg megoldható, hogy ne kelljen átiratni. Azt megspórolod, ők viszik a bónuszt és mindenki boldog. Max annyi a gond, hogy bármilyen hivatalos ügyintézésre kell megbízási szerződés (de lehet hogy üzembentartóinál az sem kell, de ha kell az is csak egy a4-es lapra lefirkálva hogy mi az ábra)
2013. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

ha üzembentartóit megcsinálom akkor kötelező biztosítás nélkül ideiglenesen kitudom vonni a forgalomból?

2013. júl. 19. 08:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom most éppen hogy van a szabályzás, nem vonattam ki autót évek óta ideiglenesen.


De egy tuti tipp: hívd fel az okmányirodát, hogy érdeklődni szeretnél. Mondd el nekik, hogy lejárt műszakis autót vennél, átíratnád azonnal és még aznap kivonatnád ideiglenesen. Ilyenkor mi az eljárás, kell-e biztosítás.

2013. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!