Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosításban lehet...

Kötelező biztosításban lehet módosítani a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint kötelező nélkül nem írják át az autót, így ezt szeretném megkötni, de még nincs meg a jogsim (értsd úgy, hogy a kártya nem jött még meg) így csak úgy ezt csak úgy tudnám megtenni hogy "nincs jogosítványa" címszó alatt kötöm meg. (Sajnos nem tudom megvárni hogy megérkezzen a kártya mert hétfőn kell az autóért menni addig meg még tuti nem jön ki.)

Kérdésem, hogy ezt a biztosításban később át lehet írni, amikor megjött a kártya, vagy ez is csak egy év után módosítható?



2014. máj. 2. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Személyi adatokat bármikor módosíthatod, csak nem szüntetheted meg a biztosítást.

Egyébként pedig szerintem simán beírhatod a megszerzett kategóriát, majd a számát beírjátok később ha egyáltalán kelleni fog.

Persze ettől még nem lesz olcsóbb a biztosítás.


Szerintem.

2014. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vettem autót, hogy a forgalmi vizsgán már át mentem, de magát a kártyát még nem kaptam meg.

Ahhoz, hogy tulajdonos legyél nem kell , hogy jogosítványod is legyen, illetve a kötelező / casco biztosításhoz sem kell jogsi.

Amikor megkötöd a kötelezőt ( ezt az adás vételi szerződés aláírása előtt tedd meg , én előző nap megkötöttem neten keresztül, és csak másnap írtuk alá a szerződést, de így tuti volt, hogy mire elhozzuk, azaz elhozzák nekem a kocsit már van rajta élő biztosítás) ott kérni fogja h írd be a jogosítványod megszerzésének időpontját, na ott azt írod be hogy még nem rendelkezel jogsival. Ettől nem lesz több a köteleződ, pont annyi mintha már a kezedbe lenne a jogsi. Én nem szóltam be a biztosítónak miután megkaptam a jogsit.

2014. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!