Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motorcsere utáni átíratáshoz...

Motorcsere utáni átíratáshoz mi kell?

Figyelt kérdés

Vettünk egy Suzuki Swiftet, amiben típusazonos motorcsere volt,de még a régi szám szerepel a forgalmiban. A motorról számla van, a szervíz pecsétjével. Viszont valahol olvastam, hogy kelleni fog egy olyan papír ami igazolja, hogy az autó amiből amotort szerelték ki lett vonva a forgalomból. Na most én honnan szedjek ilyen papírt és mi értelme van ennek a szivatásnak?

Az eredetvizsgára elvittem ott azt mondták hogy EU-s szabályok szerint egyáltalán nem kellene hogy a motorszámmal mélyebben foglalkozzanak az okmányerodában, a számla elég kell, hogy legyen. Mindez azért fontos mert ha elküldenek kpm vizsgára nem tudok elmenni még mert van pár javítgatni való az autón de semmiképp nem lesz pénzem már ebben a hónapban rá,ígyis ráköltöttem már 40ezret, viszont a 15. napos határidő ma jár le. Mit mondhatnék az okmányirodában, hogy ezt a mizériát elkerüljük? Van valami hatásos jogi duma amivel a szőke okostojásokat meg lehet győzni?

erre hivtakozva pl.:

- típusazonos motorcsere esetén: az előzetes eredetvizsgálat megtörténtét igazoló határozat („igazolás a jármű előzetes eredetvizsgálatának elvégzéséről”); nem típusazonos motorcsere esetén: közlekedési hatóság által kiállított engedély,

fődarabcsere, illetve jármű átalakítása (motorcsere) esetén: fődarab (motor) származását igazoló okirat vagy számla, pl.: új motor esetén számla; külföldi számla vagy adásvételi szerződés, és vámeljárást lefolytatását igazoló okirat; belföldi számla (pl. járműbontó tevékenységet folytató vállalkozás által kibocsátott számla), vagy adásvételi szerződés, csereszerződés, ajándékozási szerződés .



2014. máj. 19. 13:27
 1/1 A kérdező kommentje:

A motorcserével kapcsolatban a 326/2011. (XII.28.) Korm. BM rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kivonásáról és visszavonásáról rendelet ad információkat.

Motorcsere esetén a következő dokumentumokra van szükség:


a járműhöz kiadott új típusú (kártyás) forgalmi engedély és törzskönyv vagy a régi típusú forgalmi engedély,

-a motor tulajdonjogát igazoló okirat,

-új motor esetén számla,

-külföldi számla vagy adás-vételi szerződés, és a vámeljárás lefolytatását igazoló okirat,

-belföldi számla (pl. járműbontói tevékenységet folytató által kibocsátott), vagy adás-vételi, csere, ajándékozási szerződés,

-típusazonos motorcsere esetén műszaki adatlap

-a törzskönyv illetékének befizetéséről szóló bizonylat, vagy nyilatkozat az illetékmentességről,

-forgalmi engedély illetékének befizetéséről szóló bizonylat, vagy nyilatkozat az illetékmentességről,

2014. máj. 19. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!