Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha új autó vásárlásakor egy...

Ha új autó vásárlásakor egy ideig még két autó van a nevemen, az mennyi plusz költséggel jár, és hogyan rendezhető?

Figyelt kérdés
Új autót vásárolok, én leszek az első tulajdonos. Ha az új forgalomba helyezésekor még a régi autó is a nevemen van, akkor az új kocsira csak A0-s kötelezőt köthetek, ha jól tudom. Ha utána eladom a régit, akkor átvihetem a bónuszt? Milyen időszakra leszek A0-ban? Korrigálják a tényleges napok szerint? Van még valami más plusz költség a két autó miatt, amíg el nem adom a régit?
2014. máj. 20. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Jól tudod, az új kocsira A0-s kat. biztosítást tudsz csak kötni. Ha a régit eladod, akkor az adásvételivel lemondod annak a biztosítását, kapsz egy bónuszigazolást, és azzal mész az új kocsi biztosítójához. Onnantól a jobb kategória alapján kell fizetned, vagyis attól a naptól az időszak végéig túlfizetésed lesz (mivel arra befizeted előre A0-val), amit elvileg a következő időszakban írnak majd jóvá.
2014. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!