Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hitelre vásárolt autó szeretné...

Hitelre vásárolt autó szeretnék eladni/beszámoltatni. Hogyan működik ez a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy hitellel terhelt autó, amit be szeretnék számíttatni egy másik autóba. Hallottam ilyen lehetőségről, hogy a hitellel terhelt autót is beszámolják. Tudna nekem valaki segítséget nyújtani ebben, hogy hogyan is működik, mi kell hozzá? Nagyon fontos lenne!

2014. aug. 2. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első kérdésem, hogy mi a nagyobb? A meglevő kocsi értéke vagy a rajta levő hitel?
2014. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A meglévő hiteled lezárásához tudnod kell a meglévő tőketartozást, és a lezárási díjat. Legegyszerűbb, ha megkérdezed a banktól, hogy most kb mennyi lenne a lezárás (végtörlesztés) összege. Nem forintra pontosan ezt többnyire azonnal meg tudják mondani, de sok kereskedő is tudja melyik banknál kb mi jön a tőketörlesztésre. Általában 5-10% között van ez a plusz.

Az autó értékét meg tudod nézni pl hasznaltauto.hu-n, ha keresel ugyanolyan típusú/évjárat hasonló felszereltségű és állapotó autókat. Ne csodálkozz el, ha a kereskedő ennél akár 30-40%-kal kevesebbért számítaná be. Értsd: 1 milliós autóért 6-700eFt-t fogsz kapni (de semmiképp sem többet 800e-nél). Ebből az összegből lejön a meglévő hitel lezárására fordítandó összeg. A probléma itt szokott előjönni: az autóért nem ad annyit sem a kereskedő, amennyi a hitel lezárásához szükséges lenne.

2014. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
6 évre van a hitel most tartunk 3 évnél. Eredetileg 4 millió forintba került volna, viszont 3 milliót fel kellett venni, volt 1 millió önrész. Egyébként pont ezért félnek az egésztől. Egy e60 530d-ről van (szerencsére nem az én autóm) szó most egy elviselhető állapotúnak olyan 3 misi az ára.
2014. aug. 3. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!