Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy kétirányú úton ha két...

Egy kétirányú úton ha két egymással szemben lakó szomszéd tolatva elindul és egymásnak ütköznek, mert egysávba akarnak kiállni kinek van elsőbsége? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
szóval a barátnőmmel esett meg ez a dolog.ki akart állni a ház elől tolatva az út másik oldalára elindult és már a másik sávba volt amikor észre vette hogy a szomszéd is elindult lefékezet a szomszéd nem vette észre és bele ment.na most nem tudják eldönteni ki a hibás és miért?!
2014. aug. 11. 19:20
 1/7 anonim válasza:
Én azt mondom, hogy a szomszéd. Az oktatóm mindig azt mondta, hogy mindig nézzünk arra amerre megyünk, ha ezt megtette volna ő is észreveszi.
2014. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ui:érdekes a dolog mert a szomszéd nyilván kis ívben kanyarodott meg az ő oldali sávjába viszont a barátnőm mivel már abban a sávban volt nyilván előbb indult el jóval tehát a szomszéd még talán nem is jelezte az útra való lehajtási szándékát és a barátnőm már mondhatni a forgalomba volt.a szomszéd autója félig a járdán volt az ütközésnél.
2014. aug. 11. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a barátnőd már az úton volt, akkor észre kellett volna vennie a szomszédnak, hogy van ott valaki, ha hátranéz tolatáskor.

Szóval nekem úgy tűnik, a szomszéd a hibás.

Ha meg egyszerre indultak ki a parkolóhelyről, akkor is látniuk kellett egymást.

2014. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dörmögő ***** válasza:
Elviekben aki a kisebb ívben kanyarodott annak lett volna elsőbbsége.
2014. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szóval azt mondod ha én kiállok a szembe sávba nagy ívben és tegyük fel lerobanok kijön a szomszéd bele ül a kocsiba és kiáll kis ívben a saját oldali sávjába akkor én leszek a hibás?mert ha az időt nézzük akkor eltelhet 2 másodperc is meg 5 perc is ha ennyire ragaszkodunk a kis ívhez!?persze ez csak egy eltúlzót példa.csak érzékeltetni akartam hogy szerintem ez a kis ív nagy ív ebben az esetben nem állja meg a helyét
2014. aug. 11. 20:08
 6/7 Dörmögő ***** válasza:
Két mozgó, forgalomban résztvevő jármű esetét vetítettem fel. Kérdés hogy ki miként ítéli meg ezt a szituációt.
2014. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tensin válasza:
A szomszéd nem lát a szemétől,tehát nyomjátok ki neki hogy segítsétek a szabad kilátásban.
2014. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!