Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Körülbelül mennyivel lesz...

Körülbelül mennyivel lesz több a biztosításom?

Figyelt kérdés
Még év elején volt egy balesetem, összekoccantam egy másik autóval, mert nem adtam meg neki az elsőbbséget. 400 ezer forintos kárt okoztam az autójában a felmérés szerint. Erre az évre 60 ezer forintot fizettem a biztosítónak baleseti adóval együtt. (45 ezer adó nélkül) A0-ban voltam, azt tudom hogy 2-vel vissza esik, de körülbelül mennyivel lesz majd több, mire számíthatok? Érdemes lenne biztosítót váltanom, hátha olcsóbban jönnék ki?

2014. szept. 14. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Használj netes kalkulátort - abban igazad van, hogy kettő kategóriával sorolnak vissza, viszont annyi más paramétertől (a te adataid, a kocsid adatai) függ a pontos díj, hogy nem érdemes tippelni.

Megadod az adataidat, beállítasz M2 besorolást és látni fogod a lehetőségeidet.

2014. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az alábbi rendeletben meghatározott táblázat szerint 60000*1,35=81000 Ft lesz a biztosításod éves díja.


Bonus-Malus fokozat Díjkedvezmény / Pótdíj

B10 -50%

B09 -45%

B08 -40%

B07 -35%

B06 -30%

B05 -25%

B04 -20%

B03 -15%

B02 -10%

B01 -5%

A00 0%

M01 +15%

M02 +35%

M03 +60%

M04 +100%

2014. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ezt melyik rendeletben olvastad? :)
2014. szept. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet
2014. szept. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Es ott megtalaltad a szazalekokat is?

Mert az oke, hogy m4-b10 lehet, de hogy melyik fokozatnak mennyinek kell lennie az nincs...:-)

Es tuti, hogy tobb biztositonal nem igy vannak a szazalekok....

2014. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Plusz azt se felejtsuk el, hogy tobb biztosito is rakerdez, hogy az elmult idoszakokban hany kart okoztal...

Nem mindegy hogy azert van B2-d, mert van 2 balesetmentes eved, vagy volt regen 8, de tavaly volt 3 baleset is... ez sok-sok potdijat jelent(het).

2014. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy felfelé vagy lefelé éred el ugyanazt a bonus fokozatot!


[link]

[link]


Amúgy tényleg megszűnt a % rendeletbéli meghatározása pár éve, csak erről lemaradtam, viszont a biztosítók nagyon egyformán számolnak:

[link]

2014. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mégis drágább (lehet) a biztosításod ugyanabban a bónuszfokozatban, ha okoztál kárt az elmúlt időszak(ok)ban. Igazából tök mindegy minek nevezzük, a lényeg, hogy többet kell fizetned.

Csak a kedvedért egy biztosító tarifahirdetéséből:

"30. Károkozók pótdíja

A biztosítási szerződés díját a károkozók pótdíjával növelten kell megállapítani, amennyiben a jelen díjtarifa hatálybalépésének napjával megegyező vagy azt követő kockázatviselési kezdetű szerződések esetén – a biztosított gépjármű a bonus-malus rendszer hatálya alá tartozik, és – a szerződő 2009.01.01. és az ajánlattétel dátuma közötti időszakban kárt okozott. A károkozók pótdíja esetében alkalmazandó szorzószám: 2."

(így még mindig azt mondom, hogy nem mindegy, hogy hogyan kerültél adott bónuszfokozatba :) )


Szóval a számolásos hozzászólásod nagyon messze lehet a valódi tarifától...



A belinkelt oldalak enyhén fogalmazva "hibásak" (bár lehet csak régiek és 4 éve nem sikerült frissíteni...), inkább ne reklámozd.


"a biztosítók nagyon egyformán számolnak"

Ez gondolom az európai biztosítókra akar vonatkozni (ami vagy így van vagy nem) és nem a magyarra.


Mert bíz, van olyan magyar biztosító, aki úgy hirdette meg a tarifáit, hogy az M4 4-szeres szorzó, míg a B10 0,8 szoros.

(plusz a fenti biztosító M4-re pl. 8 szoros pótdíjat ad, M2-re 6,1-et...)

Ezeket nem nevezném nagyon egyformának.

2014. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!