Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a gépjármű valamilyen...

Ha a gépjármű valamilyen okból még nem került a nevünkre de a biztosítás már megvan rá akkor érvényes a kgfb attól, hogy más néven van mint az autó?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen érvényes, így közlekedhetsz vele amíg át nem íratod, de max. 15 napig.
2014. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen. Érvényes biztosítás nélkül át sem írathatod a nevedre. A 15 napos határidőre azért figyelj.


Ha viszont még nincs a neveden, és adás-vételit sem írtatok, akkor ha lejárt az előző tulaj biztosítása, akkor eladáskor neki fedezetlenségi díjat kell majd fizetnie, ami kb 300 Ft naponta.

2014. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adásvételi nélkül nem kötik meg a biztosítást...
2014. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köthetsz rá biztosítást, de nem lesz érvényes. Én is így voltam pár hónappal ezelőtt.

Úgy volt hogy egy ismerősömtől veszek részletre egy autót, megkötöttem a biztosítást, hogy tulaj leszek, de ugye nem lett belőle semmi, mert mondta, hogy nem olyan fontos az átíratás.

Biztosítás, csak tulajdonos vagy üzemben tartó nevén lehet.


TUDSZ biztosítást kötni, nem kell hozzá semmi maszlag.

De ha nem Te vagy az üzembentartó vagy a tulajdonos, akkor olyan mintha nem is lenne.

2014. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* ja, ez csak a misztikus 15 napon túl van
2014. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy jártam, hogy átíratásnál kiderült, hogy az eladó nem adhatta volna el az autót, mert rá van terhelve egy adósság, a hivatalban azt mondták, hogy így már nem számít, hogy nincs átíratva 15 napon belül, de akkor a biztosítás így is érvénytelen lesz?
2014. nov. 4. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetesen igen, érvénytelen lesz, de neked ezzel csak addig kell foglalkoznod, amíg a biztosítótól vissza nem kéred a már esetleg befizetett díjat. Mert ugye mégsem lett tiéd az autó önhibádon kívül, tehát visszajár.

Ezek után a tulaj azt csinál, amit akar.

2014. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

30 nap van az átírásra a biztosítás szempontjából.

és csak üzembentartó köthet kgfb-t.

2014. nov. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!