Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogszerű és tisztességes az,...

Jogszerű és tisztességes az, ha a kötelezőre a biztosító nem fizeti meg a teljes káromat?

Figyelt kérdés

Beleromboltak az álló autómba, a vezető elismerte a hibáját. A szervizes szerint a biztosító kb. 40-ot fog anyagköltségként engedélyezni, mert öreg a kocsi (10 éves).

Nem kérek én mást, csak a megelőző állapot visszaállítását. Teljesen vétlen vagyok, ne nekem kerüljön már pénzembe. Nem casco ez.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2014. nov. 18. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
sajna semmit, ugyanis -amortizáció! az összeget ezért nem hajlandó! DE: sztem ügyvédet kérdezd meg! Ne feled a biztosítóknak van a legjobb -(ban) fizetett ügyvédjük! Ha Alianz akkor nem csodálkozom, nekem is volt sajna szitum-pénzmosás.Ki is léptem, váltottam!
2014. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A biztosító köteles a baleset előtti állapotra való kijavítását teljes egészében kifizetni. De egy forinttal sem többet. Ilyen öreg autó esetében ez azt jelenti hogy bontott alkatrészekből kell megjavítani, mivel ha újabb alkatrészeket használsz akkor azzal nem a baleset előtti állapotban lesz, hanem egy annál újabban, így növeli az autó értékét.

Ilyenkor nem a szervizessel kell beszélni. Hanem kárszakértő (akár a saját biztosítódtól is), ő felméri a károkat, és tőle meg lehet kérdezni hogy lehet a legjobban megcsinálni a te szempontodból.

2014. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 11 éves autómat csukták meg, és teljesen kifizette a biztosító, horpadt elem, 70e volt a javítás. Talán másik szerelőhöz kellene menni.
2014. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet. A másik félnek K&H a biztosítója, s állítólag nagyon faxnisak.
2014. nov. 18. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
A szerelőd a drága. Bontóban kell nézni mindent, nem gyári áron és nem márkaszervizben javítva.
2014. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress olyan szervizt ahol kárrendezéssel is foglalkoznak, ők szinte mindig meg tudják javítani úgy hogy ne legyen probléma a pénzzel.
2014. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!