Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közlekedési balesetnél mi...

Közlekedési balesetnél mi alapján fizet a biztosító?

Figyelt kérdés

Lassan már 4 hónapja busszal és biciklivel kell, hogy járjak, mivel még nem rendeződött az ügy.

Személyi sérülés szerencsére 8 napon belül gyógyuló, a segédmotoros kerékpár, amivel voltam már inkább "szenvedett" nagyobb sérüléseket.

Elmentem vele szervizbe, ahol megkérdeztem, hogy eredeti alkatrészekkel mennyi lenne a javítása, itt egy 300-400 ezres összeget kaptam. A motor értéke egyébként 350 ezer forint volt a baleset előtt.

-A biztosító köteles eredeti alkatrészek árát fizetni, vagy lehetősége van a csekély, "sufnis" műanyagjavítás árát fizetni?

-Más törött, elhajlott alkatrészeknél az eredeti árát kell fizetnie, vagy elég valami után gyártott darab árát fizetnie?

-Mivel munkába tartottam, így a kieső béremet is fizetni kell?

-Milyen kártérítéseket lehet még igényelni?



2014. nov. 9. 09:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a károkozó biztosítójáról van szó.
2014. nov. 9. 09:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen olyan szervizbe elviheted, ahol foglalkoznak kárrendezéssel. Előfordulhat, hogy a biztosító így is soknak tartja a javítási összeget, és inkább kifizetné a roncs árát. Ilyenkor választhatod azt, hogy fizessék meg az általuk meghatározott maximális összeget, és a különbözetet kipótolod. De ennyi idő alatt már a legrosszabb esetben is vissza kellett volna kapnod az motorod:( Max. egy hét alatt kellett volna árajánlatot kapj!
2014. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. A biztosítónak már jeleztem a kárt, de azt mondták várjam meg a rendőrségi végzést, anélkül nem megy. Az előbb említett szervezet pedig egy b@lfasz társaság, mert 4 hónap nekik egy határozat, így még várhatok.
2014. nov. 9. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Néhány részletet titkolsz előlünk:

-Volt-e rendőri intézkedés? Mert ha volt, akkor meg kell várnod a határozatot, ami eltarthat akár fél évig is.

-Egyáltalán bejelentetted már a káreseményt? Ha igen, akkor volt-e kárfelmérés? Ugyanis az alapján kapsz ajánlatot a biztosítótól!


Általában több lehetőség közül lehet választani:

-Elfogadod a biztosító ajánlatát, felveszed a pénzt és intézed a javítást ahogy akarod (vagy nem).

-Elviszed a biztosító által kijelölt, vagy az általad választott de a biztosítóval szerződött szervizbe ahol megjavítják, de ilyenkor nem kapsz pénzt, hanem a biztosító a szervizzel számol el.

-Ha a kalkulált javítási összeg túl magas, akkor vehetik GTK-ra, és megkapod a könyvértékét a járműnek, a ronccsal meg azt csinálsz amit akarsz.

2014. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na mire leírtam, addigra válaszoltál is...


De még mindig az érdekel, hogy volt-e kárfelmérés, kaptál-e ajánlatot?


Az hagyján, hogy meddig készül a határozat, de annak még jogerőre is kell emelkednie, aztán ha a károkozó nem veszi át, akkor még két hónapig várhatsz! Addig meg meg kell oldanod a közlekedést!

2014. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem volt kárfelmérés, mert amikor a biztosítónak jeleztem a kárt, azt mondták körülbelül, hogy határozat nélkül ne is próbálkozzak.
2014. nov. 9. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor türelem...


Azért furcsállom, mert pár éve nekem is volt rendőri intézkedéses eseményem, de nekem a kárfelmérést megcsinálták, megkaptam az ajánlatot, csak a pénzt nem, amíg nem volt kész a határozat!


Persze mi megírtuk a sárga-kék nyomtatványt is, és volt mivel elindulnom...

2014. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát mi azt sajnos nem írtuk meg, úgyhogy úgy néz ki, hogy meg kell várnom a végzést...
2014. nov. 9. 11:08
 9/10 anonim ***** válasza:

azért vannak ám kivételek :)

pl: ha neked a munkábajáráshoz bérelni kell autót, azt is a biztosító fogja fizetni...


Szerinted fizet határozat nélkül is, vagy inkább fizeti a 4 havi bérgépkocsi költségét? :)

2014. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A biztosító társaságok nem kapkodó idegbetegek gyülekezete. Szeretik megvárni, amíg az ügyfél rájuk borítja az asztalt.
2014. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!