Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy használt motort,...

Vettem egy használt motort, hogyan vigyem el az eredetiség vizsgára, ha nem vezethetem?

Figyelt kérdés
Átíratni szeretném már de elvileg ahhoz kell az eredetiség vizsgálatról a papír. Nah most a vizsgálathoz oda kell vinni a motort nem? vagy most csak azért kölcsönözzek futót hogy elvigyem?
2015. jan. 3. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

felülsz rá és oda gurulsz, úgysem állítanak meg ez idő alatt...

lenyomtam 1500km-t motoron papírok nélkül tavaly

2015. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát jah, leegyszerűsíted. Tavaly én is műszaki nélkül hoztam fel a motort BP-re 190km-ről. Aztán itt lett rajta műszaki. :)
2015. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy is, ha megállít a rendőr, elmondod neki mi a helyzet, nem fog megbüntetni, vagy kötözködni.
2015. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha van jogsid meg van a motoron műszaki, akkor mitől tartasz? Attól hogy még nincs a neveden mehetsz a motorral. 15 napod van hogy átírasd, ha ezen belül vagy akkor hajrá!
2015. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem 30 nap van átiratásra?
2015. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a gond hogy a jogsi sincsen még meg :) Vizsgaigazolást már kikértem ugyan de még időpontot kell majd kérni az okmányirodába hogy megcsináltassam az újat. Na sebaj, köszönöm a válaszokat:)
2015. jan. 3. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan gurulj oda vele, ahogy fent javasolják. Legfeljebb ha megállít a fakabát és rossz kedve van, majd vizsgázol két év múlva.
2015. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen lazán veszik itt egyesek a közlekedést és a tanácsadást is.

Eredetvizsgára el kell vinned a motort, de az nem feltétel, hogy neked kell azt vezeti - megkérsz valakit, hogy vigye el.

Természetesen neked is ott kell lenned, kérnek néhány adatot, de gondolom ez nem megoldhatatlan.

Nekem az autó eredetvizsgája zajlott hasonló módon: nem én vezettem az autót, de mivel az én tulajdonomba került, az én adataim kerültek az adatlapra.

Nem feltétel az eredetvizsgához, hogy a tulajdonos vezesse is a járművet, jogosítvány nélkül közlekedve, lebukás esetén magyarázhatod a rendőrnek, hogy te csak tulajdonképpen átíratás címén közlekedsz engedély nélkül.

2015. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!