Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nincs meg az adásvételi,...

Nincs meg az adásvételi, minden más igen? (SOS)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy pótolható-e valahogyan az adásvételi? Tavaly vásároltam egy autót,át is lett iratva a nevemre, törzskönyv, forgalmi, minden papír megvan, mindenhol én vagyok feltüntetve tulajdonosként és üzemben tartóként egyaránt. Lehet ebből bármifèle problémám(hogy pont az adásvételi nincs meg)?


Válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 4. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az autó tulajdonjogát a törzskönyv igazolja, ha azon a te neved van, akkor nincs szükség az adásvételire.
2015. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ha egyszer mégis kellene akkor sétálj be az okmányirodába, ott a fénymásolatának meg kell lennie. De én sem hiszem hogy kelleni is fog valaha. Meg a másik fele hogy ha erre is igaz ami a többségre akkor majd úgyis meglesz ha nem keresi az ember.
2015. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az adásvételi az átíratáshoz kellett, miután megkaptad a törzskönyvet, s azon a te neved van feltüntetve, azzal igazolod a tulajdonjogot.

A törzskönyv az autó használathoz nem szükséges, a számítógépes rendszervben benne van ki a tulajdonos, üzemben tartó, a törzskönyv a tulajdonjog átadásánál kap szerepet.

2015. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lehet belőle , onnantól hogy átírattad már a törzskönyv bizonyítja hogy a tied .
2015. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak! Akkor megnyugodtam.
2015. febr. 4. 15:57
 6/7 A kérdező kommentje:

Dörmögő


Biztosan így lesz ez is. Nem is tudom hogyan keveredhetett el.

2015. febr. 4. 19:55
 7/7 Dörmögő ***** válasza:
Ha meg is lesz szerintem nem kéri azt tőled már a kutya sem. ☺
2015. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!