Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Származhat-e ebből károm?

Származhat-e ebből károm?

Figyelt kérdés
Vásároltam 1 autót,s átírtam,de a biztosítást nem tudom jelenleg kifizetni.Kaptam is felszolítást fe csak 2 7múlva tudnám kifizetni.Ebből milyen károm származhat?

2015. febr. 15. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi különös nem történik, csak a szokásos: a türelmi idő letelte után a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítást, kezdeményezi a jármű forgalomból való kivonását (amiről nem fogsz tudni, csak mikor lekapcsol a rendőr), és még fizetheted a fedezetlenségi díjat is!
2015. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30 napod van a megkötéstől számolva arra, hogy kifizesd a biztosítást, utána a biztosító felmondja azt.
2015. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SándorÚr ***** válasza:
48%
megmutatod az adásvételi szerződést a biztosítonak. Addig a napig napi 500forint büntetést kell fizetned, és ezt nem tudod elkerülni, max ha ideiglenesen kivan vonva a kocsi a forgalokmból. Én is próbálkoztam azzal, hogy csütörtökön vettem kocsit de csak hétfőn mentem biztosítást kötni rá, de ezt a bünntető izét kiklellet fizetnem akkor is. szóval inkább köss rá biztosítást, és álljon a kocsi az udvarba.
2015. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SándorÚr ***** válasza:

500forint/nap volt nekem, fedezetlenségidíjnak hívják. Megkerestem neked:


[link]

2015. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi sok normális variáció közül sikerült a legszarabbat kiválasztanod, eszem megáll! :D

Adás-vételi szerződésre hatálybalépés dátumaként írhattátok volna a két héttel későbbi dátumot is.

Megvárhattad volna, amíg összegyűlik a pénzed a biztosítás díjára is, csak akkor veszed meg, és íratod át.

Eleve megkötéstől számított 60 napod van a díj kiegyenlítésére, ez azért elég korrekt, hogy sikerült úgy alakítani a dolgokat, hogy még ezt is túllépd?


Az fog történni, amit az első írt. A türelmi idő (kb egy hét) letelte után felmondják a biztosítást, majd:

- behajtják rajtad a napi 500 Ft-os fedezetlenségi díjat (a 60. nap végétől számítva, tehát ideális esetben 14*500=7000 Ft)

- behajtják rajtad a 60 napra szóló biztosítási díjat időarányosan


Majd újra kell kötnöd a biztosítást, amit ebben az esetben csak ugyanannál a biztosítónál tehetsz meg, ők pedig mivel látták a renitenskedést, és monopol helyzetben vannak, jókorát emelnek majd a díjon.

2015. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 horjon válasza:
káromokodás xD
2015. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na ez megint csak nem teljesen igaz.

lényeg:

megkötöd a biztosítást, és van 60 napod az első díjat rendezni.

de Neked is csak azt tudom mondani amit már sok-sok embernek: keress egy alkuszt. vannak köztünk normálisak.

2015. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!