Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kérhet kártérítést a károsult,...

Kérhet kártérítést a károsult, ha rendőrségi határozat készült?

Figyelt kérdés

SOS!

2009. szeptemberében volt egy autóbalesetem, melyben az én autóm kevésbé sérült, a másik fél autója totálkáros lett. Előztem volna, amikor hirtelen egy másik autós harmadikként be akart előzni, nekicsapódott a szalagkorlátnak majd nekem.

Rendőrséget hívtunk, 2 hónap után engem hoztak ki hibásnak. Mint kiderült, a hapsi ügyvéd, a barátnője, vagy felesége pedig azon a rendőrségen dolgozik, ahol vizsgálták az ügyet.

Tegnap kaptam egy levelet, melyet egy ügyvédi iroda küldött a hapsi által, hogy fizessek neki be 15 napon belül több mint 1 millió forintot, mert neki csak a Casco fizetett 800ezret, az autót pedig pont azokban a napokban akarta eladni, amikor történt a baleset.

Mit tudok ebben az ügyben tenni???


2010. febr. 12. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a te biztosítódat, hogy jogos-e a dolog. Ők biztos meg tudják mondani.
2010. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt érvényes felelősségbiztosításod, nincs teendőd. Pont ezért fizetjük ugye a kötelező biztosítást, hogy az ilyen esetekben az okozott kárt HELYETTÜNK a biztosító fizesse. Ha ő vitatja a kár mértékét, megteheti, de ezt ő pingpongozza le a biztosítóval ...


maci

2010. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van kötelezőm. Csak ugye neki a Casco fizetett, ilyenkor az én biztosítóm nem. Így a fenn maradó összeget követeli tőlem. Ha meg nem fizetem neki, bíróság elé viszi. De én is azt mondom, hogy akkor minek fizetem a biztosítót, ha ilyet követelhet tőlem??? Ezt nem értem... Nem értek hozzá, de szerintem ha logikusan nézem a dolgokat, nem követelhet tőlem ilyet. ...
2010. febr. 12. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Polgári peres eljárást szeretni indítani ellened, amiben jelenleg az anyagi kárát szeretné érvényesíteni feléd! A KGFB az ilyen esetekben "átvállalja" tőled ezt a követelt összeget, amennyiben szükség lesz rá. A casco és KGFB nem egyenértékű egymással, így ha casco fizetett neki, az nem zárja ki azt, hogy a KGFB-d nem fizet neki!

Sajnos polgári peres eljárást lehet indítani ilyen esetekben, de ennek a előzménye: a rendőrségi határozat. Tehát jogos sajnos a peres eljárás! Érdemes ügyvéddel beszélned (kb. 5000 Ft), és átbeszélni a lehetőségeidet, mert lehet a biztosítód kifizeti ezt az összeget, viszont az is lehet, hogy nem, s akkor téged terhel.

Azt ajánlom, hogy vedd fel a károsulttal a kapcsolatot, és próbálj megegyezni vele peren kívül, mert sajnos ha perbe kezdessz, te jössz ki rosszabbul! Ha 1millt kötele, akkor az alábbi költség jelenik meg a bírósági jóváhagyás esetén: 1.000.000 Ft + kb. 150.000 Ft perköltség =1.500.000 Ft Ezért kell ügyvéddel beszélni, mert ezen összeg nem zseppénz gondolom neked!

Remélem segíteni tudtam!

2010. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azért hoztak ki téged hibásnak a balesetben, mert ő ügyvéd, meg rendőrségi kapcsolatai vannak, hanem egész egyszerűen te vagy a hunyó! A KGFB. fizetnie kell a különbözetet, de tényleg beszélj egy szakügyvéddel.
2010. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt se tudod, mi történt, és persze... én vagyok a hunyó. Amikor nekem tanúim is voltak, és a rendőr a helyszínen még azt mondta, hogy nem egyszerű eldönteniük, hogy ki lehetett a hibás, ezért be fognak hívni meghallgatni minket. Természetesen ez is elmaradt.

Nem tudod, mi történt, ne vádaskodj! Egyébként sem ez volt a kérdésem, hanem az, hogy ennyi pénzt, ilyen módon milyen jogon követelhet tőlem!?

2010. febr. 17. 07:13
 7/8 steinhoff válasza:

A rendőrségi határozatot panaszold meg feltétlenül, így kétfokú bírósági eljárás is segíthet rajtad. lehet, h ő is közrehatott, ekkor kármegosztás lesz/viseli mindenki a saját kárát.

A casco-önrész megfizetésétől ne tarts, csak blöff a per, ha mégis lenne per, legalább nyersz egy kis perköltséget, mondjuk amennyi a te károd. Szóval azért nyered a pert, m a törvényes kárenyhítésnek a másik félnek eleget kellene tennie, az pedig a KFB.

Úgyhogy nyugi, ügyvéd vagyok, üdv

2010. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Helló!

Most olvastam a kérdést. Jelenleg hol tart a dolog?

2011. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!