Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KÖBE biztosításunk van, és...

KÖBE biztosításunk van, és nem hogy olcsóbb, még drágább lett, mert nem kötöttük újra. Megtehetjük, hogy újra kössük, vagy átálljunk egy másikra így év közben?

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Csak évfordulóra lehet újrakötni.
2015. márc. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Még szerencse, hogy jóval korábban kiküldték a tájékoztatót amiben le volt írva, hogy mennyi lesz a díj évforduló után. Egyébként biztos fel lehet bontani csak nem éri meg. Úgy látszik még így sem elég hülyebiztos ez a rendszer. Pedig már egész jól átlátható
2015. márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

KGFB-szerződést csak évfordulóra lehet felmondani. A biztosító az évforduló közeledtével küld értesítést a következő évre várható díjról. Nem tudom, a KÖBE ezt milyen formában teszi, nekem az eddigi biztosítóim postai levelet küldtek. Elolvastam, értelmeztem, kalkulátoron kiszámoltam, hogy járnék a legjobban, azt' megkötöttem azt a KFGB-t, ami nekem a legjobb volt. Annyira azért nem bonyolult.

Év közbeni felmondásra akkor van mód, ha megváltozik az autó üzembentartója, esetleg a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a szerződést. Az előbbivel még lehet is trükközni, bár nincs ingyen, az utóbbit nem ajánlom. A fedezetlenségi díj elég drága, ráadásul utána nem teljesen szabadon válogathatsz az ajánlatok között. Az új üzembentartó bejegyzésénél sem árt előbb kiszámolni, hogy a papírmunka költségeivel együtt is olcsóbb lesz-e az új biztosítás.

2015. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Én is így jártam, ne izgulj! Újrakötésnél fontos, hogy a 2010.01.01 után kötött szerződéseknél a fordulónap nem az év vége, hanem a szerződéskötés dátuma!

A fordulónap előtt 1-2 hónappal pedig le kell rendezni a váltást/újrakötést.


Én külföldön tartózkodtam, nem kötöttem újra, így évi 20ezerrel többet fizetek....

2015. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!