Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a vétkes fél meghal egy...

Ha a vétkes fél meghal egy balesetben, akkor a biztosító még kifizeti az "ártatlan" fél kárát?

Figyelt kérdés
Pl ha valaki nekimegy egy kamionnak. Utána már nem tudják emelni a biztosítás díját.
2015. márc. 13. 06:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Most reggel láttam a tévében, hogy valaki menekült a rendőrök elől, közben halt meg (kamionnak ütközött). Innen jutott eszembe.
2015. márc. 13. 06:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen. A díjemelésről írott dolgot nem igazán értem.
2015. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, kifizeti a biztosító. Ő arra gondolhat, hogy a biztosító elvesz 2 bónuszpontot a baleset okozójától és emeli a biztosítási díjat. Azért csinálhatják ezt a biztosítók, mert nagyobb kockázati besorolásba kerülsz baleset okozóként és ha az okozott kár nagyobb volt, mint amennyit befizettél addig, akkor abból fedezik a hiányukat, amit okoztál. Egy halottal már nem tud a biztosító semmit se kezdeni.
2015. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, a mínusz 2 bónusz-besorolásra gondoltam :)

De köszi szépen mindenkinek, mentek a zöldek :)

2015. márc. 13. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!