Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy használt autót,...

Ha veszek egy használt autót, (adásvételivel) és az eladó nem ragaszkodik az átíráshoz, de én később úgy döntök, hogy mégis szeretném átíratni a nevemre?

Figyelt kérdés
Akkor csak megyek az illetékes hivatalhoz intézni, vagy kell hozzá az előző tulajdonos is akitől vettem az autót?

2015. jún. 12. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eladó nem fog ragaszkodni az átíráshoz! A biznisz megtörténte után a Te felelősséged, hogy átírasd. Erre (ha jól emlékszem) 15 napod van. A biztosítást pedig azonnal meg kell csinálni.

A tulajdonos nem fog kelleni hozzá.

2015. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerinted hülye a régi tulaj? Ha nem iratod át, az adótörvény szerint ö fizeti az adót. Ha erröl nem tud, legkésöbb januárban le fogja ordítani a hajad. És hiába van szerzödés, az adot ö fizeti. Én is megszívtam ezzel.

Eladtam egy motort kosárban, majd az új tulaj nem íratta át amíg nem rakta össze. Jött a csekk, mentem a szerödéssel, hogy bocs, de eladtam. Monták hogy ja, ha balesetet csinál ott rendben hogy övé a felelösség, de adóügyileg addig nálam a labda amív vagy ö vagy én nem jelentem le. Ha meg lejelentem, jön neki 1-2 hónapon belül a felszólítás, bevonják a rendszámot és illeték fejében visszakapja.


Kb ez vár rád is.

2015. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Az eladónak 5(!) napon belül kell az okmányirodában leadnia az adásvételit.


A "nem ragaszkodik az átíráshoz" lehet az is, hogy belemegy az üzembentartóiba. Ezzel "csak" annyi a gond, hogy ettől meg az autó tulajdonjoga nem lesz a tiéd. Tehát a tulajdonos akár mégegyszer eladhatja, vagy tartozás fejében elvehetik tőle...

2015. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!