Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire számíthatok a hatóságoktól?

Mire számíthatok a hatóságoktól?

Figyelt kérdés
Elszeretném adni a SEAT IBIZA gépjárművemet. Törzskönyve passziválva van, bent az okmányirodába, nem irattam át és már rá raktak egy papirt is hogy ki van vonva a forgalomból. Se kötelezőt nem kötöttem,és birsággokkal is tele lehet.

2015. jún. 8. 13:42
 1/10 A kérdező kommentje:
A másik: az autóra rátett "mikulás csomag" engem terhel vagy nem? Mert nincs a nevemen,.
2015. jún. 8. 13:53
 2/10 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen autót messzire elkerülnék, mint vevő.

Adás-vételi hivatalosan meg van kötve, ugye?! Ezután az eladó nem felelhet azért, hogy Te nem irattad át. Nem vagyok jogász, de ha én kapnék egy felszólítást (mikulás miatt) egy olyan autó miatt, amit már régen eladtam, akkor azonnal bemutatnám az adás-vételit. Utána elkezdünk pereskedni ... kiderül az igazság és még a perköltség is a tiéd lesz.

2015. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is valahogy így látom. talán a perköltséget úszhatod meg. Ami nincs a neveden azt nem adhatod el stb
2015. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel nincs a neveden, nem adhatod el.

Az eladás nem csupán annyi, hogy odamegy a vevő, és kifizeti neked a vételárat.. eddig akár még el is lehet jutni, vannak tájékozatlanok, hiszékenyek.

Az okmányiroda visszadobja a papírokat azzal a megjegyzéssel, hogy az eladó nem tulajdonos, nincs joga eladni az autót.

Innentől vagy visszaadod a vevőnek a pénzt, vagy rendőrségi ügy lesz, s az eljárás végén köteleznek a vételár visszafizetésére, megfizettetik a perköltséget, a felhalmozott bírságokat, plusz büntetéseket rónak ki...

2015. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De az én kérdésem más :) eladhatom a törzskönyvvel együtt, magánszemélynek, aki aztána nnevére iratja a örzskönyvvel és a forgalmival (miután ujra forgalomba helyezi) vagy egy bontóba eladom ahova megint csak törzskönyv kell, a törzskönyvet kell csak elhoznom. A KÉRDÉS: hogy az elmúlt fél évben autóra , RENDSZÁMRA KIIRT BÜNTETÉSEKKEL MOST MI LESZ?
2015. jún. 8. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Az előző tulaj nyilván bement az okmányirodába mikor megvetted. Tehát attól még, hogy nem irattad át, nyoma van, hogy te vetted meg. Ez a magyar közigazgatást minősíti, hogy eddig nem értek el hozzád a büntetések. De ha eladod, akkor kell egy adásvételi, amivel átirathatja. Akkor bemegy az új tulaj az okmányirodába és máris kiderül minden. Akárhogy csűrheted csavarhatod, amíg elméletben a tiéd volt a kocsi, hiába nem írattad át addig te felelsz a büntetések miatt. Ha szerencséd van az előző tulaj olyan szinten sz*rik bele, hogy már a többedik felszólítások mennek hozzá, ezért extra magas büntetéseket fognak behajtani rajtad
2015. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ÉN SENKIT SE ÁTBASZNI AKAROK ÁLLJ! Én rendezem a büntetéseimet ahogy megkapom őket, csak kiváncsi vagyok mire számítsak: sez a kérdésem :) NEM AKAROM MÁSRA HÁRÍTANI, TISZTÁBAN VAGYOK vele hogy nem is lehetne :D vicc
2015. jún. 8. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem az lenne a legtisztább, ha bemennél az okmányirodába és ott megkérdeznéd, hogy jelen formában el tudod-e adni az autót?

Az okmányiroda csak tulajdonosnak ad ki információt, ha a vevőnél bukik ki, hogy az autó nem átíratható, jobb esetben visszaküldik hozzád, rosszabb esetben azonnal rendőrségi ügy lesz.

Továbbra sem tiszta, hogy kinek a nevén van az autó, ki a tulajdonos... ha nem te, akkor nem tudod jogszerűen eladni.

2015. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Senkit nem akarsz átbaszni, de nem kötsz kötelezőt, nem íratod át, és gyűjtöd a birságokat amik így az elező tulajnál kötnek ki előbb utóbb. De nyilván nem akarsz átbaszni senkit:D Akkor mégis mi ez? Simán trógerság? Vagy mi?:)
2015. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Elszeretném adni a SEAT IBIZA gépjárművemet"

"nem irattam át"


Akkor nincs járműved, amit eladhatnál...

Egy adás vételit sem tudsz írni, mert nincs a neveden törzskönyv, forgalmi...

2015. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!