Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ausztriába és Szlovéniába...

Ausztriába és Szlovéniába kell a biztosítás miatt "zöldkártya"?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenhol kell. Baleset esetén mit adsz oda, ha nem azt? :D
2015. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyan formában, mint ahogyan a mentődoboz is. Hiánya miatt nem büntetnek - ha uniós rendszámod van -, baleset esetén viszont szükség lehet rá.
2015. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Kell, mindenütt. Mással nem tudod igazolni, hogy van érvényes felelősségbiztosítás az autódon. A magyar nyelvű szerződést meg csekket nem fogadják el, a magyar adatbázist külföldi hatóság nem tudja lekérdezni.
2015. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak mert ezt találtam:

[link]

2015. júl. 25. 19:07
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagyis, a zöldkártyát...

"mem kell kiváltani azokba az országokba való utazás előtt, amelyek tagjai a rendszámegyezménynek. A rendszámegyezmény fogalmát is a KGFB törvény határozza meg. A Rendszámegyezmény tehát a nemzeti irodák között létrejött olyan megállapodás, amely alapján az egyezményben részes országok hatóságai a zöldkártyában megtestesülő igazolás helyett az illető országban megkövetelt gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet igazolásául a jármű hatósági jelzését (forgalmi rendszámát) az országjellel együtt elfogadják."


Most akkor hogy is van ez?!

2015. júl. 25. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Valóban ez van a 2009. évi LXII. törvényben.


Azonban ha a helyi szerv igazoltat, csomó esetleges kellemetlenségtől kímlheted meg magad, ha fel tudod mutatni a zöldkártyát.


Németországban élek, többször igazoltattak már (magyar frsz-ú autóval is) és mindig kérték. Nyilván nem lőnek agyon a helyszínen, ha nincs nálam, de jobb a békesség. Így csak bitte-danke-auf wieder sehen az igazoltatás.

2015. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a zöldkártya problémákat csak én nem értem?


Én a K&H-nál vagyok, amikor megérkezik az utalás a számlájukra, automatikusan küldik a zöldkártyát, és az szolgál a befizetés igazolására is.

A többi biztosítónál meg csak egy igénylést kell leadni, és küldik ingyenesen.

Akkor mi ez a folyamatos aggódás? Írok egy levelet, egy hét múlva hozza a postás, bevágom a kesztyűtartóba, és kész...

2015. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy én is megkértem,de...

Egész biztosítási évre igényeltem (mivel előre fizettem az egészet), mégis csak néhány hónapra küldték. Naiv voltam, nem ellenőriztem, 29.-én szerdán viszont utazunk el. Korábbi biztosítóm szó nélkül kiállította 1 évre, a mostani meg leküldte kétszer is és nem a kért időszakra. Tudom, hibáztam hogy nem néztem rá, megbíztam a jelenlegi biztosítómban.

2015. júl. 26. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!