Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy éve nem fizetek teljesítmé...

Egy éve nem fizetek teljesítményadót. Senki nem zakltat ezügyben. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy 2009. március 16-án kaptam meg a csekket, de elkeveredett. Gondoltam, sebaj, majd küldenek másikat, általában így szokott lenni az elmaradt befizetéseknél, hogy küldenek felszólító levelet meg még egy csekket. Hát nem küldtek. Azóta szépen feledésbe is merült a dolog. Senki semmit nem küldött nekem ezzel kapcsolatban. Ma amúgy megtaláltam a csekket :D Befizessem, aztán majd kiderül, mi lesz? Elveszni nem fog a pénzem? Vagy menjek be az apehba vagy valami?

Adózni akarok! :D


2010. márc. 7. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

igazából, az APEH nyilvántartásában, te bent vagy, így ha nem érkezik meg a pénz amit ők várnak úgy lépéseket fognak tenni az ügyben.

Először nyilván felszólítást küldenek, majd adott esetben büntetéssel egybekötött vizsgálatra számíthatsz.

Csak mert tökjó fejek.

2010. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a kifejezésért, de nagy szarban vagy!

A helyi önkormányzat levelében le volt írva: ha nem teljesíted március 16.-áig a befizetést, abban az esetben késedelmi pótlékot kell fizetned, amit bankszámlaszámra kell utalnod, a jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd részével számolva. Ha egy éve nem fizetsz súlyadót, akkor pl. 15.000 Ft éves díj esetén egyszer ki kell fizetned a teljes, múlt évi teljesítményadót, illetve ennek a kamatát, ami kb. 3-4000 Ft. Az ideit ettől függetlenül is meg kell kapnod.

Mindenképpen fizetned kell, magadnak kell gondoskodni róla, minél később fizetsz, annál többet kell majd! Telik az idő....

2010. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A teljesítményadót nem az APEHnél kell befizetni.


Más, ne hidd hogy elfelejtették. Nekünk egy 2 hetes késésért felszámították a késedelmi kamatot.

Ha gondolod várd ki, hátha pár év múlva eszükbe jutsz és akkor rendesen fizetned kell:-)

2010. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat adó irodájába kell menned,nem az Apeh-hoz.Ha megtudod milyen késedelmi pótlékot fogsz fizetni, lehet nem lesz kedved mosolyogni:D
2010. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1200Ft-os csekkről van szó, arra olyan sokat csak nem kell fizetnem :D

Nagykanizsai a bejelentett lakcímem, muszáj ott mennem az önkormányzatba? Csak mert amúgy Budapesten élek, maximum hétvégén vagyok Kanizsán.

A másik kérdésemre valaki tud választ? Mi lesz, ha befizetem az 1200-as csekket? Elképzelhető, hogy akkor eszükbe jutok, és megkapom utána a következőt kamatostul?

2010. márc. 7. 16:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha eladom a motort (jövő héten valószínűleg jönnek érte), ugye nem fog ez problémát jelenteni? Nem arról van szó, hogy nem akarnám befizetni, csak lehet, hogy nem lesz rá időm addig.
2010. márc. 7. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt keresd meg az adó osztályt,keres egy ügyintézőt,hívd fel és érdeklődj.

[link]

2010. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aztak*rva.. Ennyi aktakukacot egy ilyen kis városnak!

Köszi a linket amúgy.

2010. márc. 7. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:

A járművet a forgalomból már kitiltották!


Ennek tudatában add el!


Na pá!

2010. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Keresztapám két évig nemfizetett, meghalt, és az örökösökön behajtották az adót. Az adót a földön mindenütt behajtják.
2010. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!