Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotor adásvételi szerződés?

Segédmotor adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés
Vennék egy 50 ccm-es robogót, és ha jól tudom annyi a dolgom, hogy adásvételit kötünk a vevővel, azután hazaviszem a motort, bemegyek biztosítóhoz, odaadom neki az adásvételit, kötünk biztosítást, havonta fizetem és motorozok. De neten már találtam adásvételit, de ez rendszámot is ír, de ugye segédmotoron az nincsen. Linkelnétek nekem segédmotoros adásvételit, legfrisebbet, mert nem akarok 10 éves adásvételivel odamenni. És akkor ez úgy van, hogy 2 példányt nyomtatok, az eladó és én is kitöltöm mind a két papírt, egy az övé, egy az en yém és ennyi, vagy ez hogy van?
2015. aug. 10. 11:03
 1/3 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk igazoltat a rendőr, akkor odaadok neki egy adásvételit, jogsit, meg biztosítást vagy mi?
2015. aug. 10. 11:05
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nyomtattam ki magamnak kismotor vásárlás esetére:

[link]

Wordként is itt van a szövege, bár a szóközök és egyéb elrendezések így ide illesztve átrendeződnek:


Adásvételi szerződés


segédmotoros kerékpár eladásáról



Amely létrejött egyrészt eladó:


Név: ............................................................................................

Cím: .............................................................................................

Születési hely, idő: ........................................................................

Anyja neve: ..................................................................................

Személyi ig. száma: .......................................................................


Másrészt mint vevő:


Név: ............................................................................................

Cím: .............................................................................................

Születési hely, idő: ........................................................................

Anyja neve: ..................................................................................

Személyi ig. száma: .......................................................................


Feltételek:


1. Az eladó eladja a tulajdonában lévő ........................... típusú ......................................… alvázszámú ......................................… motorszámú ....... cm3-es segédmotoros kerékpárját.

2. A kölcsönösen kialkudott vételárat a vevő a szerződés aláírásának napján készpénzben kifizette az eladónak.

3. Az eladó a vevőt a motorkerékpár műszaki állapotáról, (esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.

4. Az eladó kijelenti, hogy a motorkerékpár per- és tehermentes, valamint annak tulajdonjogával szabadon rendelkezik. Kijelenti a továbbiakban, hogy a motorkerékpár jövőben előforduló hibáiért szavatosságot nem vállal.



................................................ ................................................

Eladó aláírása Vevő aláírása


Előttünk, mint tanúk:


1. Tanú neve: .............................................. 2. Tanú neve: ..............................................

Lakása: ....................................................... Lakása: .......................................................

Személyi ig. sz.: .......................................... Személyi ig. sz.: ..........................................

2015. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kismotorra bármilyen adásvételi jó, csak legyenek rajta a megfelelő adatok. (Az alváz és motorszámot magad ellenőrizd, ne azt írd amit diktálnak!)

A neten talált adásvételin a rendszám helyére beírod, hogy smkp és kész vagy. Elég a 2 példány, de jobb az írószer boltban kapható négy példányos önindigós. Az eredeti és az első másolat marad nálad, a többi lehet az eladóé.

2015. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!