Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerülne a forgalmiba...

Mennyibe kerülne a forgalmiba beíratni még egy személyt vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Van egy autó a családban, én nemrég szereztem jogosítványt, be szeretném magamat is iratni a forgalmiba, hogy ne kelljen meghatalmazás akár itthon, akár külföldön. Mennyibe fáj ez most? Vagy a meghatalmazás mennyibe kerülne?

2015. aug. 19. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha családtag vagy akkor nem kell semmilyen meghatalmazás!
2015. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beballagsz a legközelebbi okmányirodába...ott vagy megszólít az ajtónálló, vagy nem..de mindenképpen a gépjármű, és közlekedéssel kapcsolatos gombot nyomod a sorbaállító jegyautomatán...aztán vársz...amikor neked giling-galangolnak, akkor előadod a kérésed.


pénzt(asszem hatezer), személyit, forgalmit, törzskönyvet, lakcímkártyát vigyél.


ha a tulaj elmenne veled, az nem hátrány..fél óra az egész, +utazás..


az árat a gúgliban megtalálod..te leszel az üzembentartó 1.

2015. aug. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban, ha szeretnél a forgalmi engedélyben szerepelni, üzembentartói bejegyzést kell kérned, ami új forgalmi engedély kiállításával jár, ennek díja 6000 Ft.

A szükséges tudnivalók itt megtalálhatók:

[link]


Nem tudom másutt milyen a terhelés, de nálunk, a megyeszékhelyen, gépjármű igazgatási ügyekben, több mint 3 hétre, minden időpont foglalt szokott lenni. (Most is és folyamatosan az, emiatt, internetes időpontfoglalásra, október 18-ig, egyáltalán nincs is lehetőség.)

Ha a számodra közeleső okmányirodában (ez ma már Járási Hivatal egyik egysége) is ilyen a helyzet, akkor célszerű környékbeli kistelepülés okmányirodájába menni. Én, idestova egy évtizede ezt teszem olyan ügyekben, amelyek bármelyik okmányirodában intézhetők. (Ez az ügy is ilyen.) Ott 1-2 napon belül kapok időpontot, 12 km-rel van messzebb, mint a megyeszékhelyen levő, ráadásul városközponti drága parkolási díj helyett, nagyméretű, ingyenes parkolóval.


A „mennyibe kerülne” kérdésedhez - a forgalmi okmány díján kívül – mással is számolnod kell.


Azt lényeges tudnod, hogy üzembentartóként te vagy a kötelezett a kötelező gépjármű felelősség biztosítás fizetésére. Az erről szóló igazolás a bejegyzés egyik feltétele. Fiatalként, kezdő biztosítással, ennek díja többszöröse is lehet, mint például a szüleid által fizetett díj.


Azt sem árt tudnod, hogy a közlekedési bírsággal sújtandó szabálysértések jó részénél (pl. „gyorshajtás”), az objektív felelősség keretében, az üzembentartó részére küldik ki a bírságot és ő kapja az esetleges közlekedési büntetőpontokat is. A kimentés (másra hárítás) lehetősége eléggé korlátozott. Ha a másra hárítás jogszabályi feltételei nem adottak, még ha a pénzt oda is adja neked a vétkes családtag, a büntetőpontok a tieid maradnak.

2015. aug. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm, most lett üzemben tartó 84 ezer volt a biztosítás.
2015. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges "beíratni magad" a forgalmiba.

Ha az autó nem a tied, nem te fizeted a költségeit, csak néha vezeted, nem kell meghatalmazás sem.

A lakcímetek közös, az elég.


Nálunk minden autó a férjem nevén van, eszembe sem jutott semmi ilyesmi, pedig az egyiket csak én vezetem.

A rendőr még sosem kérdezte meg milyen jogcímen vezetem a kocsit. Megnézte a papírokat, és elköszöntünk egymástól.

2015. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!